עוד ענק סיני מתחבר לטכנולוגיה ישראלית: האנס-לייזר רכש את נקסטק

האנס, שנסחרת בשנחאי לפי שווי של כ-2.5 מיליארד דולר, תשלם עבור השליטה בחברת הלייזר הישראלית סכום של 5-10 מיליון דולר ■ נקסטק מטירת הכרמל פיתחה תוכנת אלגוריתמים המודדת חלקים באמצעות קרני לייזר ומצלמות לתעשיות הרכב והאירו-ספייס

ערן אזרן
ערן אזרן

עוד ענק סיני רוכש חברת טכנולוגיה ישראלית: האנס-לייזר השלימה את רכישת השליטה בחברת הטכנולוגיה נקסטק טכנולוגיות (Nextec) מטירת הכרמל, המתמחה בטכנולוגיות לייזר. תמורת הרכישה, שנעשתה בתיווכו של בית ההשקעות קוקירמן הישראלי, תשלם האנס-לייזר סכום של 5-10 מיליון דולר (הסכום המדויק לא פורסם).

נקסטק, שנוסדה ב-2001 על ידי דני שחם ומנוהלת על ידי ד"ר דוד בונימוביץ', פיתחה תוכנת אלגוריתמים המודדת חלקים באמצעות קרני לייזר ומצלמות. התוכנה משמשת חברות מתעשיות הרכב והאירו-ספייס, שנדרשות לדיוק יוצא דופן בבניית החלקים המשולבים ברכבים ובמטוסים. בין לקוחותיה של החברה נמנות חברות רכב מהגדולות בעולם, ובהן רולס רויס, פולקסווגן, FAW ועוד.

האנס לייזר היא ענקית סינית הנסחרת בבורסת שנחאי לפי שווי של יותר מ-2.5 מיליארד דולר. החברה מוכרת כאחת מספקיות החלקים של ענקית האלקטרוניקה אפל. בדומה לאסטרטגיה של חברות סיניות נוספות, המניע העיקרי של האנס לרכישה הוא הטכנולוגיה הישראלית, שתיטמע בפעילויות המסורתית של האנס.

חגי רביד, מנכ"ל קוקירמן השקעות שתיווך בין הצדדים, הסביר כי חשיבותה של העסקה היא עצם ההצלחה לחבר בין חברה סינית מרכזית לחברה מקומית. "הוכחנו שוב שלמרות הקשיים הקיימים, ניתן לחבר בין חברות ישראליות לבין ענקיות סיניות, ובתוך פחות מעשרה חודשים לחתום על עסקה. אני מקווה שזה ישמש דוגמה לחברות ישראליות נוספות".

רכישת נקסטק מצטרפת לעסקות נוספות שביצעו ענקיות סיניות בישראל בשנים האחרונות. בין היתר ניתן להזכיר את פוסון פארמה שקנתה את אלמה לייזר הישראלית ב-240 מיליון דולר; וכן את כימצי'ינה הסינית שרכשה כ-60% ממכתשים אגן תמורת 1.3 מיליארד דולר. באחרונה גם חברת Bright Food Group הסינית (בבעלות ממשלתית) התעניינה ברכישת תנובה.

מרכז העסקים של שנחאיצילום: בלומברג

בזמן האחרון פוקדות את ישראל יותר ויותר משלחות פרטיות וממשלתיות מסין. באחרונה הגיעה משלחת מטעם China-Israel Business Association, שנפגשה, בין היתר, עם נציגי החברה לישראל וכלל תעשיות. מדובר בפגישות ראשוניות שנועדו בעיקר להציג את אופציית השקעה בפארק תעשייה שמוקם ליד שנחאי.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker