סלינגר לדירקטורים בכלל ביטוח: מבקשת מכם להתפטר

בעקבות העברת השליטה בחברת אי.די.בי אחזקות ודרישת השופט אורנשטיין כי הדירקטורים בחברה יתפטרו, מצפה הממונה על הביטח כי הדירקטורים בחברות הבנות יסיימו תפקידם

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

בתחילת השבוע העביר השופט איתן אורנשטיין את השליטה בחברת אי.די.בי אחזקות לידי בעלי השליטה החדשים, אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה. בעקבות החלפת השליטה הורה השופט כי דירקטוריון אי.די.בי יוחלף. באותה רוח ציפה השופט כי שינוי זה יחלחל גם לחברות הבנות במורד הפירמידה, אולם שינוי זה טרם קרה.

בעקבות כך פנתה הממונה על הביטוח, דורית סלינגר, לדירקטורים שמונו על ידי חברת אי.די.בי בחברה הבת כלל ביטוח, וביקשה מהם כי יסיימו את תפקידם בחברה. ככול הידוע סלינגר בחרה לשוחח עמם ולא שלחה להם מכתב. שליחת המכתב היתה הופכת את המהלך לרישמי ואילו סלינגר מעדיפה כי הם יפרשו מתוך הבנה, ולא כי היא כפתה עליהם את הפרישה.

בין חברי הדירקטוריון של כלל ביטוח ואשר מונו על ידי חברות אי.די.בי ניתן למצוא את: נוחי דנקנר בעל השליטה לשעבר בחברת אי.די.בי, ליאור חנס יו"ר כור, אמנון שדה (דח"צ), ועמוס ערן (דח"צ).

מי שהפנים את השיחה ומיהר להתפטר היום מחברותו בדירקטוריון כלל ביטוח הינו עו"ד שוני אלבק. אלבק, לשעבר היועץ המשפטי ברשות ני"ע, שימש כמשנה למנכ"ל אי.די.בי פיתוח וכן כיועץ המשפטי שלה.

מאז אוגוסט שעבר הועברו מניות השליטה בחברת כלל ביטוח לידי משה טרי, שמונה כנאמן על די המפקח הקודם על הביטוח, עודד שריג. בכך שריג שם חוצץ בין חברת כלל ביטוח לבין חברת אי.די.בי אחזקות, שכן כול ההחלטות הניהוליות המשמעותיות נדרשות לקבל את אישור של טרי.

בנוסף, מינוי הנאמן מאפשר למפקחת על הביטוח לשלוט בנעשה בחברה, כך שבמידה שהדירקטורים לא יבינו את המסר המנומס שנשלח אליהם מירושלי,ם בכוונתה של סלינגר לפעול גם בצורה אקטיבית יותר ומנומסת פחות.

בשיחה עם דובר כלל ביטוח הוא סרב להתייחס למהלך והפנה את המקור לכל התשובות לנאמן החברה, משה טרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker