מנור חיסלה את מלוא אחזקותיה באי.די.בי

מדובר במכירה של כ-4.8 מיליון מניות במחיר מוצע של 1.97 שקל למניה ובתמורה כוללת של כ-9.5 מיליון שקל ■ בינתיים מניית אי.די.בי אחזקות משיכה לצנוח

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

משפחת מנור, השותפה לשעבר של נוחי דנקנר ושותפיו האחרים בגנדן בשליטה באי.די.בי אחזקות, חיסלה אתמול (ג') במהלך המסחר בבורסה את מלוא יתרת אחזקותיה (כ-10.5%) באי.די.בי. מדובר במכירה של כ-4.8 מיליון מניות במחיר מוצע של 1.97 שקל למניה ובתמורה כוללת של כ-9.5 מיליון שקל. בינתיים מניית אי.די.בי אחזקות - שתהפוך בעקבות ההסדר לשלד בורסאי (שכן בדרך כלל השלדים נסחרים לפי שווי של כמה מיליוני שקלים) - משיכה לצנוח, ונסחרת כעת לפי שווי שוק של כ-60 מיליון שקל. בעלי המניות הנוכחיים בחברה ידוללו לאפס בעקבות ההסדר.

משפחת מנור, בעלת השליטה בנכסי לובינסקי, יבואנית מכוניות מדגם פיז'ו וסיטרואן, מבעלי השליטה בבנק אגוד וכן בנכסים נוספים, הצטרפה יחד עם משפחת לבנת לדנקנר ב-2003 בעת העסקה המקורית של רכישת השליטה באי.די.בי אחזקות (כ-52%) מידי משפחות קרסו ורקנאטי לפי שווי של כ-840 מיליון דולר.

יצחק מנור ומשפחתו היו עד לא מזמן חברים בדירקטוריונים השונים של אי.די.בי ושל חברות בנות, אך השאירו את רוב הבמה לדנקנר. בשנים הראשונות, בעקבות הדיווידנדים הגבוהים שחילקה אי.די.בי אחזקות, מנור החזירו את מלוא ההשקעה ולהבדיל מדנקנר לא הגדילו את האחזקה באי.די.בי, ועד לפני שנה וחצי היו מורווחים על העסקה.

יצחק מנורצילום: גיא רייביץ

אולם בעקבות הצניחה בשווי מניית אי.די.בי והפשרה שאליה הגיעו עם עוה"ד אופיר נאור ורנן גרשט - שחייבה אותם להחזיר לקופת אי.די.בי אחזקות בגין הדיווידנדים שמשכו בשנים 2010-2008 - מנור מסיימת את הפרק של אי.די.בי עם הפסד של כמה עשרות מיליוני שקלים. לפחות חלק מהתמורה שתתקבל ממכירת המניות תועבר לקופת אי.די.בי אחזקות.

לבנת, המחזיקה בכ-10.5% נוספים מאי.די.בי אחזקות עדיין לא הודיעה אם מכרה את מניותיה. מניית אי.די.בי אחזקות משיכה לצנוח היום ב-13% אחרי שאתמול נפלה ב-51%.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker