ביוקנסל תגייס 9 מיליון שקל ונערכת לניסוי מכריע

ביוקנסל שבשליטת כלל ביוטכנולוגיה מעריכה כי הסכום שיגויס יספיק לתפעולה עד לרבעון השלישי של 2014

יורם גביזון
יורם גביזון

שישה שבועות לאחר שהחליטה להשהות את הפיתוח של תרופת הדגל BC-819 לטיפול בסרטן הלבלב, נערכת ביוקנסל לגייס עד 9 מיליון שקל בהנפקה בדרך של זכויות לבעלי מניותיה. תמורת הגיוס תשמש את החברה לתפעול השוטף ולמימון הניסוי קליני בשלב השלישי של התרופה BC-819 בהתוויה לטיפול בסרטן שלפוחית השתן.

ביוקנסל שבשליטת כלל ביוטכנולוגיה מעריכה כי הסכום שיגויס יספיק לתפעולה עד לרבעון השלישי של 2014. ביוקנסל מתכננת לקבל את עמדת ה-FDA בנוגע למתווה הניסוי עד לסוף הרבעון הראשון של 2014. ביוקנסל תיכננה את מתווה הניסוי בהתאם ובעקבות הכרזת ה-FDA בדבר הקלות משמעותיות בדרישות הרגולטוריות לקבלת אישור שיווק לתרופות חדשות לטיפול בסרטן שלפוחית השתן שעמידים לטיפול הסטנדרטי.

צילום: בלומברג

הקלות רגולטוריות עשויות לכלול מספר קטן יחסית של משתתפים בניסוי, ללא קבוצת ביקורת בשלב אחד, ולא בשני שלבים כמקובל. ביוקנסל מקווה שביצוע הניסוי על בסיס הקלות אלו יסייע לה להגיע עד לרבעון השלישי של 2014 לעסקת מסחור.

ביוקנסל, שנסחרת בשווי של 43 מיליון שקל לאחר ירידה של 53% ב-12 החודשים האחרונים, החזיקה ב-14.7 מיליון שקל בקופתה נכון לסוף הרבעון השלישי של 2013. קצב שריפת המזומנים שלה הגיע ל-5.3 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2013 ול-13.8 מיליון שקל בינואר־ספטמבר 2013.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ