צרות בגן עדן? סדקים ראשונים בין אלשטיין לבן משה

הבדלי התרבות והסגנון שפעורים בין בן משה לאלשטיין ניכרים לעין ■ אלשטיין ספג את העלבונות של דנקנר והבליג - בן משה ואנשי יחסי הציבור שלו תקפו את דנקנר באש ישירה שכוונה היטב למטרה

עמי גינזבורג
עמי גינזבורג

מסיבת העיתונאים שכינס שלשום מוטי בן משה, שבה האשים את נוחי דנקנר במסע הכפשות נגדו, לא נעמה לאוזניו של שותפו הטרי, אדוארדו אלשטיין. גם אלשטיין נפגע אישית מדנקנר, כספית (הפסד של 100 מיליון שקל בגנדן) ותקשורתית ("אלשטיין הוא לא חבר", אמר עליו דנקנר בראיון לערוץ 2). למרות זאת, אלשטיין השתדל מאוד שלא לענות לדנקנר באותו מטבע. "אני לא כועס עליו", אמר לנו בראיון לפני כחודש וחצי.

הבדלי התרבות והסגנון שפעורים בין בן משה לאלשטיין ניכרים לעין. אלשטיין ספג את העלבונות של דנקנר והבליג. בן משה ואנשי יחסי הציבור שלו תקפו את דנקנר באש ישירה שכוונה היטב למטרה. המחלוקת הראשונה שעומדת לצוץ ביניהם תהיה כנראה בשאלת מינוי היו"ר של אי.די.בי פיתוח. בקבוצת בן משה ניפנפו מהר - אולי מהר מדי - בשמו של אהרון פוגל כמועמד ליו"ר. בקבוצת אלשטיין עדיין מתלבטים אם האיש שעמד בראש חברת מגדל ומשך ממנה שכר של מיליוני שקלים בשנה מתאים לתדמית החדשה והחסכונית שהם מעוניינים להקנות לקונצרן.

אדוארדו אלשטייןצילום: עופר וקנין

אלשטיין מתייעץ עם קבוצה של עוזרים, חברים ומנהלים שעובדים אתו לאורך שנים. בן משה עובד לבד או כמעט לבד ("השותף היחיד שלי הוא הקב"ה"). הוא ניהל עד כה רק חברות פרטיות, ולא היה צריך לעמוד בכללי ממשל תאגידי ועקרונות מחמירים של שקיפות. לזכותו ייאמר שכאשר נדרש לשקיפות ולאספקת מסמכים לצוות שבדק את מקורות ההון שלו, הוא לא ניסה להסתיר דבר.

לאלשטיין נדרשה יותר משנה עד ששכר משרד יחסי ציבור בישראל כדי לנהל את האסטרטגיה התקשורתית שלו. בן משה, שפעל במשך זמן מה מתחת לרדאר, התחיל את דרכו בהתמודדות על אי.די.בי בעזרת איש התקשורת המשופשף טל רבינא, שליווה אותו לכל הפגישות ולכל ישיבות בית המשפט. למרות המחלוקות, לאלשטיין ובן משה יש גם הרבה מן המשותף. שניהם נטולי פוזה. הם אינם נוהגים לנפנף בעושרם, ונוהגים בחסכנות בחייהם האישיים. ולשניהם, כך הם אומרים, חזון דומה לגבי אי.די.בי.

פחות משלושה חודשים חלפו מאז קיבלו מערכות העיתונים את המייל הראשון שדיווח על "המתמודד החדש על אי.די.בי - קבוצת אקסטרה של מוטי בן משה". כיום כל מי שקורא עיתונים ושומע חדשות בישראל כבר יודע להגות את שמו ולזהות את תמונתו. ממשו כמו כוכב בתוכנית ריאליטי עתירת רייטינג.

קשה להתחמק מהתחושה שבן משה די נהנה מאור הזרקורים שמופנה אליו כעת. למרבה הצער, 100 ימי החסד שלו עומדים להיגמר. חצי הביקורת הבאים שמהם יצטרך להתגונן כבר לא יגיעו מכיוונם של דנקנר ואי.די.בי. כושר הספיגה שהוא צריך לסגל לעצמו במעמדו החדש עוד יעמוד למבחן פעמים רבות.

מוטי בן משהצילום: תומר אפלבאום

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker