נוחי דנקנר נפרד מאי.די.בי: פינה את חפציו האישיים ממשרדי החברה

פסק הדין לפיו השליטה באי.די.בי עוברת מדנקנר לבן משה ואלשטיין נכנס לתוקף ■ אם לא תוגש בקשה אחרת לבית המשפט הכספים הנמצאים בקופת ביהמ"ש - 70 מיליון שקל - ישוחררו תוך 14 יום כנגד הפקדת מלוא התשלום הראשון על ידי קבוצת בן משה אלשטיין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין נתן היום אור ירוק להעברת השליטה באי.די.בי אחזקות מנוחי דנקנר למוטי בן משה הבעלים של קבוצת אקסטרה ואדוארדו אלשטיין בעלי קבוצת דולפין.

לאחר שקבוצת דנקנר ביקשה אתמול לאחר פסק הדין עיכוב ביצוע להחלפת השליטה, בקשה אותה משכה לאחר מספר שעות, נתן היום השופט החלטה חדשה לפיה "פסק הדין נכנס לתוקפו".

נוחי דנקנר פינה אמש את מסמכיו וחפציו האישיים ממשרדי אי.די.בי במגדל עזריאלי. הבוקר כבר מונה אייל גבאי וחגי אולמן כדירקטורים זמניים באי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח לצורך ליווי החברות בתקופת הביניים עד להוצאת ההסדר לפועל. כמו כן, יגאל סלהוף לשעבר סמנכ"ל כספים בבזן מונה כסמנכ"ל כספים באי.די.בי פיתוח. מנהלי המטה הנוכחיים של אי.די.בי צפויים לסיים את תפקידם בקרוב

נוחי דנקנרצילום: דניאל בר און

מכיוון שבקופת בית המשפט נותרו 70 מיליון שקל ואצל הנאמן מטעם קבוצת המשקיעים מופקדים כ-600 מיליון שקל נוספים, הסביר השופט בהחלטתו כי הכספים ישוחררו בהתאם להוראות פסק הדין המשלים אשר ניתן אתמול לפני ההחלטה על עיכוב הביצוע.

בפסק הדין קבע אורנשטיין כי "כנגד הפקדת מלוא התשלום הראשון, ולא יאוחר מ-14 יום מהיום, וקבלת אישור הנאמנים להסדר (אייל גבאי ועו"ד חגאי אולמן ש.א.) כי הבטוחות הדרושות להבטחת מילוי התחייבויות קבוצת אלשטיין-אקסטרה הופקדו במלואן, ישוחררו לקבוצת דנקנר הכספים שהפקידה להבטחת הצעתה".

עתה נותר לראות האם נאמני אגרות החוב של אי.די.בי יגישו לבית המשפט בקשה הדורשת כי הפיקדון של 70 מיליון השקלים אשר הופקדו בקופת בית המשפט לא ישוחררו וישמשו לכיסוי הוצאות מאבק השליטה של נוחי דנקנר בשנה וחצי האחרונות. הוצאות שעד כה יצאו מקופת אי.די.בי אחזקות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker