המסחר נסגר בירידות; אלקטרה צריכה איבדה 9.3% במחזור הגבוה בבורסה

מדד תל אביב 25 נחלש ב-0.3% ומדד תל אביב 100 השיל 0.1% מערכו ■ אי.די.בי אחזקות זינקה ב-24.6%; פלוריסטם טיפסה ב-8.6%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

יום המסחר בבורסת של תל אביב נחתם בירידות שערים קלות כאשר את מרכז העניין ריכזו מניות היתר. בתום המסחר מדד ת"א 25 ירד ב-0.3%, מדד ת"א 100 השיל 0.1% מערכו, מדד הבנקים ירד ב-0.35% ומדד נדל"ן 15 עולה בניגוד למגמה ב-0.5%. מדד היתר 50 הוביל את העליות וטיפס ב-0.9%. מחזור המסחר במניות היה גבוהה ועמד על 1.45 מיליארד שקלים.

בגזרת המניות בלטו לשלילה מניית אלקטרה צריכה שצנחה ב-9.3% במחזור של 102 מיליון שקלים על רקע מכירה של לאומי פרטנרס, זרוע הבנקאות להשקעות של בנק לאומי, שהפיצה בשוק את מלוא המניות המוחזקות של אלקטרה צריכה בהיקף של כ-90 מיליון שקל. קומפיוגן נחלשה ב-3.3% ובראק אן וי נחלשה ב-2.7%.

לחיוב בלטו פלוריסטם שזינקה ב-8.6% על רקע הודעת החברה כי היא צפויה להודיע לראשונה תוצאות בניסוי הקליני שלב 1-2 שבדק את בטיחות ויעילות הטיפול בפגיעות שרירים באמצעות תאי גזע מהשלייה. התוצאות ידווחו במסגרת כנס שתערוך החברה בבוקר של ה-21 בינואר 2014 בבורסה לניירות ערך בת"א. אפריקה של לב לבייב זינקה ב-4.8%, נייר חדרה ומזור רובוטיקה התחזקו ב-3% כל אחת.

מחוץ לתל אביב 100 - מניית אי.די.בי אחזקות זינקה ב-24.6% על רקע העברת השליטה באי.די.בי אחזקות מקבוצת דנקנר לקבוצת בן משה-אלשטיין. סדרות אגרות החוב של הקבוצה עולות בעד 5%. לאחר שיושלם ההסדר בחברה תישאר אי.די.בי אחזקות כשלד ריק ללא נכסים ופעילות. מניית כיטוב זינקה ב-12.6%, איטיג'יאי הוסיפה 7.85% לערכה וגלוב אקספלוריישן נחלשה ב-10.5%.

בגזרה הסולידית, איגרת חוב ל-10 שנים מסוג שחר עלתה ב-0.29% והתשואה בה יורדת ל-3.36%. איגרת חוב מסוג גליל לתקופה זהה עלתה ב-0.21% והתשואה בה יורדת ל-1.26%. מדדי התל בונד רשמו עליות של עד 0.07%.

מעבר לים

בשעת החפיפה עם אחד העם, בורסות וול סטריט נסחרות במגמה חיובית לקראת פרסום נתוני מקרו על מגזר השירותים והזמנות בתי חרושת בארה"ב. מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.4%; מדד S&P 500, אשר נסוג בשבוע שעבר ב-0.5% לאחר שהשלים את הזינוק השנתי החד ביותר מאז 1997, מטפס ב-0.3%; מדד נאסד"ק מוסיף 0.2%.

מניות במרכז

חברת קמטק, ספקית פתרונות אוטומטיים להאצת תהליכי יצור והגדלת תשואה לתעשיות המוליכים למחצה והמעגלים המודפסים, הודיעה היום כי מנכ"ל החברה, רועי פורת, הודיע למועצת המנהלים של החברה על החלטתו לעזוב את תפקידו. הנהלת קמטק החליטה למנות את רפי עמית, היו"ר הפעיל של החברה, כמנכ"ל החדש, לאחר תקופת מעבר.

חברת אינסוליין מדיקל העוסקת במחקר, פיתוח, ייצור ושיווק של טכנולוגיה ומוצרים לשיפור האפקטיביות של אינסולין המוזרק לחולי סוכרת מודיעה על הנפקת זכויות בהיקף כולל של  10.3 מיליון שקלים בגיוס מיידי. במסגרת ההנפקה הודיעו לחברה בעלי מניות מרכזיים: קרן וואנקה, פונטיפקס ומר אודי גלבוע על כוונתם לנצל לפחות את מלוא זכויותיהם.

ביוקנסל הודיעה היום על תוכנית העבודה לשנת 2014 כפי שאושרה בישיבת דירקטוריון החברה מיום 5 בינואר, 2014 שבמסגרתה גם אושרה הגשת הצעת מדף לגיוס הון בסך של 9 מיליון שקלים בדרך של זכויות. מטרת הגיוס היא לממן את המשך תוכנית הפיתוח של החברה, כולל במוצר המוביל של החברה, BC-819, לטיפול בחולי סרטן שלפוחית השתן. התקבולים מהנפקת הזכויות ישמשו את החברה עד הרבעון השלישי של 2014.

חברת הביו-פרמצבטיקה הישראלית, רדהיל ביופארמה, המפתחת תרופות מוגנות פטנט בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים, מדווחת היום אודות תוצאות מקדמיות חיוביות בניסוי שלב I עם RHB-104, קומבינציה אנטיביוטית במתן אוראלי לטיפול במחלת הקרוהן, המצויה כעת בניסוי שלב III בארה"ב, עם מרכזים קליניים נוספים מתוכננים בקנדה ובישראל.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker