כלל ביטוח ביצעה בחצי שנה עסקות אשראי לא סחיר של 2 מיליארד ש'

חברת הנדל"ן דרבן מקבוצת פישמן דיווחה על קבלת הלוואה של 235 מיליון שקל מכלל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת כנ"ף, זרוע ההשקעות של כלל ביטוח, ממשיכה להגדיל את פעילותה בתחום האשראי הלא סחיר. את האסטרטגיה הזאת מובילים המנכ"ל החדש של כנ"ף, שוקי בורנשטיין (לשעבר מנכ"ל בנק לאומי למשכנתאות), וקובי שלום, סמנכ"ל בכנ"ף מנהל תחום האשראי, ההשקעות הפרטיות והאלטרנטיביות.

במסגרת פעילות זו דיווחה אתמול חברת הנדל"ן דרבן השקעות, שבבעלות כלכלית ירושלים שבשליטת אליעזר פישמן, כי קיבלה מידי כלל ביטוח שתי הלוואות של 235 מיליון שקל (הקרן).

אשראי זה מצטרף לכמה עסקות אשראי בהיקף של כ-2 מיליארד שקל  שבהן היתה מעורבת כנ"ף בחצי שנה אחרונה. מדובר, בין השאר, ברכישה מידי בנק דיסקונט  חוב  של 416 מיליון שקל של שיכון ובינוי בגין פרויקט שיקום ושדרוג כבישי מע"צ בצפון; מתן אשראי של 292 מיליון שקל לאלקטרה בע"מ, אלקטרה נדל"ן ואמפא נדל"ן במגדל אלקטרה בתל אביב; רכישת נתחים בהיקף של 150 מיליון שקל של  החוב מכביש 6 מידי בנק לאומי ומקרן נוי; ואשראי של 500 מיליון שקל לשיכון ובינוי ואלקטרה בע"מ בפרויקט אגירה.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: עופר וקנין

המימון לדרבן  נועד להשלמתה של עסקת הרכישה בנכס בפתח תקוה ולהשקעות נוספות בנכס. במועד השלמת העסקה תועמד לדרבן הלוואה של 175 מיליון שקל וסכום נוסף של  60 מיליון שקל יועמד לחברה במועד אכלוס הנכס בידי השוכר העיקרי. בעקבות העסקה ופירעון הלוואה קיימת ייווצר לדרבן עודף תזרימי של 95 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker