תיק אי.די.בי: מחכים להחלטת השופט; ויליפוד עוזבת את גרנובסקי-דנקנר

השופט אורנשטיין הורה אמש: הדו"ח על מוטי בן משה יישאר חסוי ■ ויליפוד ביקשה מהנאמן להחזיר את הכסף שהפקידה בנאמנות ■ גרנובסקי-דנקנר: "קבוצת המשקיעים עומדת מאחורי הצעת ההסדר וממתינה להחלטת השופט"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

נושי אי.די.בי אחזקות ממתינים להחלטתו של השופט איתן אורנשטיין האם לאשר את העברת החברה מידי נוחי דנקנר לידיהם של מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין. אתמול בערב הוגש הדו"ח על מקורות ההון של מוטי בן משה והשופט אורנשטיין הורה כי הדו"ח, שהוגש מטעם רשות ניירות ערך, כונס הנכסים הרשמי, והמשקיף מטעם בית המשפט עו"ד חגי אולמן יישאר חסוי. אף אחד מהצדדים המעורבים בפרשת אי.די.בי מעבר לכותבי הדו"ח לא יודע את כעת את תוכנו המדוייק.

רק השופט יחליט האם לפרסם את הדו"ח, מתי לפרסם אותו ואילו חלקים ממנו יפורסמו. עדיין לא ברור האם אורנשטיין ימסור היום את החלטתו או יבקש מהרשויות לבצע בדיקות נוספות ויעביר את השליטה באי.די.בי מדנקנר לבן משה ואלשטיין תחת תנאים מסוימים נוספים.

אם יחליט השופט על סמך הדו"ח כי בן משה או אלשטיין אינם ראויים להיות בעלי השליטה, הוא יכול להורות על פירוק החברה. לחילופין, הוא יכול להורות על אסיפות נושים חדשות, או לחפש משקיעים אחרים שיושיעו את הנושים מהחובות האבודים.נושי אי.די.בי אחזקות להם חייבת החברה כ -2 מיליארד שקל, ייאלצו להמתין ולראות האם השופט מאשר את ההסדר אשר ישאיר בכיסם בסופו של יום כ-70% מהחוב.

אם יאושר ההסדר ותידחה בקשתו של דנקנר לצו עיכוב ביצוע החלטה, יש להניח כי השופט ימנה בעל תפקיד באי.די.בי אחזקות. בעבר הציעו נאמני איגרות החוב של אי.די.בי את עו"ד חגי אולמן והמומחה הכלכלי מטעם בית המשפט, אייל גבאי, לתפקיד אך ההצעה הייתה ללא הסכמתם לעניין. השופט יכול לקבל את המלצתם של הנאמנים לאיגרות החוב או לחילופין להחליט בעצמו על בעל תפקיד אחר. בעל התפקיד אמור לכהן בזמן העברת השליטה באי.די.בי מאנשי אמונו של נוחי דנקנר לידי אנשי אמונם של מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין.

השופט איתן אורנשטייןצילום: מוטי מילרוד

הוא יידרש לנהל את אי.די.בי אחזקות עד שכלל הרגולטורים, בהם המפקח על הביטוח, משרד התקשורת\ השב"כ, הבורסה לניירות ערך ורשות ניירות ערך, יעניקו את האישור הפורמאלי לכך שבן משה ואלשטיין רשאים להיות בעלי השליטה בחברות סלקום וכלל ביטוח. הדו"ח אשר הוגש לבית המשפט לא כולל את אישורם של אף אחת מהרשויות הנדרשות. רק השופט יחליט מתי ואיך מיליארד השקלים יעברו מחשבון הנאמנות של המשקיף לידיהם של מחזיקי איגרות החוב.

במקביל, קבוצת דנקנר-גרנובסקי, שהצעתה נדחתה על ידי בית המשפט, החלה להתפרק. חברת ויליפוד ביקשה הבוקר מהנאמן להחזיר את הכסף שהפקידה בנאמנות. דובר קבוצת גרנובסקי הכחיש כי הקבוצה מתפרקת: "קבוצת המשקיעים עומדת מאחורי הצעת ההסדר וממתינה להחלטת השופט. אנו משוכנעים כי הצעת קבוצת גרנובסקי-דנקנר-נקש היא הטובה ביותר לבעלי החוב ולעובדים ולחברות מקבוצת אי.די.בי".

נוחי דנקנר מסר כי "קבוצת גרנובסקי דנקנר נקש נחושה לבצע את ההסדר באי.די.בי, ואנו מקווים שזו תהיה החלטת בית המשפט. אנו משוכנעים שהצעתנו היא הטובה ביותר עבור בעלי החוב ועבור כל העובדים והחברות בקבוצת אי.די.בי".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker