מזרחי טפחות לא ממתין: החל בגביית חובותיו של נוחי דנקנר

הבנק מימש את השעבודים על אחזקות גנדן באי.די.בי ומכר את המניות בשלושת ימי המסחר האחרונים בבורסה ■ בשלב הבא צפוי הבנק לפתוח בהליכים משפטיים למימוש הערבויות האישיות שהעמיד דנקנר לחברה

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים22
סיון איזסקו

בנק מזרחי טפחות החל לממש את השעבודים על אחזקותיה של חברת גנדן, שניתנו לבנק בעבר לשם הבטחת פירעון החוב. על פי דיווח של אי.די.בי אחזקות לבורסה, מזרחי טפחות מימש בימי המסחר האחרונים אחזקות של חברת גנדן במניות אי.די.בי אחזקות. המניות שמומשו עד כה מהוות כ-2% ממניות אי.די.בי, וברשות מזרחי טפחות שיעבוד על 5% נוספים ממניות אי.די.בי.

המניות מומשו בשלושת ימי המסחר האחרונים בתמורה כוללת של כ-1.5 מיליון שקל. בכך למעשה החל שלב הליך גביית חובותיו של נוחי דנקנר כלפי הבנק. ככל הידוע, בנק מזרחי טפחות הוא הבנק היחיד שפעל עד כה באופן קונקרטי למימוש השעבודים וגביית החוב. לצד מזרחי טפחות, בנק לאומי מחזיק בשיעבוד על 30.7% ממניות אי.די.בי המוחזקות בידי חברת גנדן. בניגוד למזרחי טפחות, .

חובותיה של גנדן כלפי מזרחי טפחות נאמדים בכ-80 מיליון שקל ואילו חובותיה של גנדן לבנק לאומי נאמדים בכ-450 מיליון שקל. ההערכה היא כי בשלב הבא, לאחר שמזרחי טפחות ישלים את הליך מימוש המניות המשועבדות לטובתו, הוא יפתח בהליך משפטי לגביית הערבויות האישיות שהעניקו בעלי המניות בגנדן, כשהבולטים שבהם הם נוחי דנקנר ואחותו שלי ברגמן.

נוחי דנקנר בדרך לדיון בבית המשפט בעניין החובות של אי.די.בי.צילום: עופר וקנין

דובר מזרחי טפחות אישר את דבר מימוש הביטחונות שניתנו לבנק על המניות של חברת גנדן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker