תיק אי.די.בי: תנועת אומ"ץ מבקשת להאריך מועד הגשת הדו"ח על בן משה

התנועה דורשת מיו"ר רשות ניירות ערך לפעול לכך שהגשת הדו"ח אשר אמור להכשיר את מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין להחזיק באי.די.בי יידחה ל-15 בינואר, כך שהרשויות יוכלו להמשיך בחקירות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק

תנועת אומ"ץ (אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי) פנתה במכתב ליו"ר רשות ניירות ערך, שמואל האוזר, בדרישה כי יפעל לדחיית הדו"ח אשר אמור להיות מוגש לבית המשפט בנוגע לכשירותם של מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין להחזיק באי.די.בי.

אם בית המשפט לא ייתן ארכה, ב־29 לחודש אמור המשקיף מטעם בית המשפט, חגי אולמן, להגיש דו"ח מסכם אשר אמור להכשיר את בן משה ואלשטיין להחזיק בקונצרן אי.די.בי.

התנועה דורשת מהאוזר להתערב ולהגיש בקשה לשופט איתן אורנשטיין בה יידרש ביהמ"ש לדחות את מועד הגשת הדו"ח המסכם על מוטי בן משה עד ל-15 בינואר 2014.

יו"ר רשות ני"ע, פרופ' שמואל האוזרצילום: אמיל סלמן

מטרת הדחייה הינה לאפשר לגופים מטעם הרשות - כונס הנכסים הרשמי והמשקיף, החוקרים את בעל השליטה החדש, לבצע בדיקה יסודית מקיפה ועדכנית על האיש אשר יחד עם איש העסקים הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין עומד להיות בעל השליטה בקונצרן הגדול במשק.

תנועת אומ"ץ מסבירה את בקשת הדחייה בכך שבגלל השנה האזרחית החדשה גופים ואישים שיכולים לספק נתונים מעודכנים בגרמניה ואולי בארצות נוספות שוהים בחופשת חג המולד ולא ניתן יהיה לקבל תשובות מוסמכות לפני ה- 4 בינואר 2014.

עוד מזכירה התנועה את הגילויים החדשים אותם מפרסמים כלי תקשורת בנוגע לבן משה. "לא ידוע אם הם נכונים או מגמתיים ונראה לנו שכדי שהבדיקה תהיה רצינית ומעמיקה ויש להעניק לה עוד זמן קצר".

עוד מבקשת התנועה לבחון את פעילותו של המשקיף מטעם בית המשפט חגי אולמן. התנועה כותבת להאוזר כי לפי מידע המצוי בידיה "קיים חשש לניגוד אינטרסים, לכאורה, בין פעילותו של עו"ד חגי אולמן, שמונה על ידי בית המשפט כחבר צוות הבדיקה של היכולות הכספיות של בן משה, לבין קשריו המקצועיים עם כנ"ר, שגם הוא נמנה על צוות הבדיקה. נראה שיש מקום לבחון סוגיה זו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker