אחרי שאירית איזקסון אולצה לעזוב: שמעון גל ימונה ליו"ר ישראכרט

פרישתה של איזקסון נעשתה בעקבות סירובו של המפקח על הבנקים לאשר לה להמשיך בכפל התפקידים

סיון איזסקו
שתפו בפייסבוק

שמעון גל, ראש החטיבה העסקית בבנק הפועלים, מונה לשמש במקביל גם כיו"ר חברת כרטיסי האשראי ישראכרט, שבבעלות הבנק. גל יחליף את אירית איזקסון, שנאלצה לפרוש מתפקידה בשל הנחיות המפקח על הבנקים האוסרות על דירקטור בבנק לשמש במקביל כנושא משרה בחברה בת.

איזקסון ביקשה מהמפקח על הבנקים היתר מיוחד להמשיך בכהונה הכפולה, אך הוא סירב לכך. איזקסון תמשיך לכהן כדירקטורית בבנק וכחברה בוועדות הדירקטוריון, ובהן ועדת האשראי.

גל ימלא את תפקיד יו"ר ישראכרט ללא שכר נוסף מעבר לשכרו כראש החטיבה העסקית, בשונה מאיזקסון שנהנתה מתגמול בהיקף של כ-4.5 מיליון שקל בשנה, בנוסף לגמול הדירקטורים שקיבלה בגין כהונתה כדירקטורית בבנק.

שמעון גל

מינויו של גל לתפקיד משדר הבעת אמון גדולה בו, שכן הוחלט למנותו אף שפעילותה של ישראכרט מזוהה יותר עם החטיבה הקמעונית של הבנק. לגל ניסיון מסוים בתחום כרטיסי האשראי, שכן בעת שכיהן כמנהל חטיבת חשבות, תכנון ותפעול בבנק מזרחי טפחות, הוא הוביל את המגעים מול ישראכרט שבמסגרתם נחתם הסכם שלפיו ישראכרט תנפיק כרטיסי אשראי ללקוחות מזרחי טפחות. בעסקה זו קיבל מזרחי טפחות 1.8% ממניות ישראכרט.

נראה כי בשנים הקרובות, ובייחוד בשנה הקרובה, האתגרים המרכזיים של ישראכרט נמצאים בזירה הרגולטורית. הממונה על ההגבלים העסקיים הציג השבוע עם המפקח על הבנקים יוזמה לרפורמה בתחום כרטיסי האשראי, הצפויה להקטין את הכנסות חברות כרטיסי האשראי בכ-700 מיליון שקל. אם הרגולטורים אכן יצליחו להעביר את הרפורמה, צפויים רווחי חברות כרטיסי האשראי לספוג שחיקה בשיעור של עשרות אחוזים.

בעבר, כשהממונה על ההגבלים העסקיים ביקש להוריד את גובה עמלות הסליקה, קרטל חברות כרטיסי האשראי הצליח לתקוע את המהלך בבתי הדין לשנים ארוכות, שבמהלכן המשיכו החברות לגבות מהציבור עמלות מנופחות. עם זאת, ועדת השרים לענייני יוקר המחיה תומכת ברפורמה של הממונה, כך שנראה שהפעם יהיה לחברות קשה יותר לעכב את הרפורמות הצפויות בענף.

גל אמר היום: "אני מודה על האמון שניתן בי. נמשיך להוביל עם המנכ"ל דב קוטלר, ההנהלה ועובדיה של הקבוצה את ענף כרטיסי האשראי בישראל"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker