הג'וב החדש של אבי בניהו: מתווך בין חברות ישראליות ליזמים סינים

בניהו הפגיש השבוע בין יזמי פארק תעשייתי המוקם ליד שנחאי לנציגים של החברה לישראל ויוחנן לוקר שייצג את כלל תעשיות ■ נשיא חברת סין־ישראל: "ישראל היא מדינה חדשנית עם הרבה חברות סטארט־אפ, אך הבעיה המרכזית שלכם היא הקושי לקדם את היוזמות לתוך השווקים"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

דובר צה"ל לשעבר, אבי בניהו, עסוק בימים אלה בחיבור בין חברות ישראליות לבין יזמים סיניים להקמת פארק תעשייה וטכנולוגיה סמוך לשנחאי. בניהו, שמשרדו מייצג בישראל בין היתר את החברה הפרטית China-Israel Business Association, ערך השבוע למשלחת הסינית סדרה של פגישות, בין היתר עם נציגי החברה לישראל, שבשליטת עידן עופר, ועם יוחנן לוקר, המזכיר הצבאי לשעבר, שייצג את כלל תעשיות, שבשליטת לן בלווטניק. מדובר בפגישות ראשוניות שנועדו בעיקר להציג את אופציית ההשקעה בפארק התעשייה.

 "מדובר בקבוצה של כמה משקיעים פרטיים ומוסדיים שקיבלו רוח גבית מהמחוקק בסין להקמת פארק תעשייה ישראלי־סיני. הקבוצה מתמקדת בחברות ישראליות המתמחות בעיקר בחקלאות ובטכנולוגיות חקלאיות, טיפול במים, פארמה, אנרגיה, וסטארט־אפים", הסביר בניהו.

אבי בניהוצילום: מוטי מילרוד

המפגש בין יזמי הפארק בסין לבין החברות מישראל הוא חלק ממודל חדש של הממשל הסיני, שנועד לקדם את שיתוף הפעולה. החברות הישראליות שייבחרו לקחת חלק במיזם צפויות לקבל ליווי צמוד מהממשלה וסיוע פיננסי. "יש נכונות גבוהה של הסינים לפתוח זרועות לתעשייה ולידע הישראלי. אפשרות אחת היא שהחברה תקים שלוחה בסין ותייצר שם, ואפשרות אחרת היא ליצור שת"פ עם חברה סינית. ההתקשרות תהיה בהתאם לצרכים של החברה", הוסיף בניהו.

בנוסף לחברה לישראל ולכלל תעשיות, המשלחת הסינית - המעוניינת לפתח שלושה אזורי תעשייה בסין - נפגשה עם חברת גרנות (תעשייה חקלאית), נסטלה, שח"ל, ג'יניו (היי־טק), קמ"מ (מפעלי מחזור), חברות למכשור רפואי ונציגי משרד הכלכלה. המשלחת אף ערכה ביקור בפארק התעשייה בקיסריה, במפעלי גרנות ובקיבוצים בישראל.

הפארק הראשון מתוכנן לקום במחוז בשם ננשן (Nanxun) במזרח סין, האזור המפותח ביותר מבחינה כלכלית במדינה. אוכלוסיית האזור מונה יותר מ-400 מיליון איש, והתמ"ג לנפש מגיע ל-6,000 דולר. הפארק, בשטח כולל של שבעה קמ"ר, יכלול לפי התכנון גם שטחי מגורים ובתי מלון. המשלחת גם תכרות ברית ערים תאומות בין כרמיאל לאחת מערי המחוז.

נשיא חברת סין־ישראל, ריקי זאנגצילום: דודו בכר

נשיא חברת סין־ישראל, ריקי זאנג, הדגיש כי באזור מתוכננות לקום גם מסעדות עם מזון כשר ויריד תצוגה של מוצרי החברות הישראליות. לדבריו, "ישראל היא מדינה חדשנית עם הרבה חברות סטארט־אפ, אך הבעיה המרכזית שלכם היא הקושי לקדם את היוזמות לתוך השווקים. כפי שראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בביקור האחרון שלו בסין - צריך לחבר בין השוק הסיני לחדשנות הישראלית. זה יהיה מצב של Win־Win. לנו יש שתי מטרות: האחת, לקדם הקמת פארק תעשייה; השנייה, יצירת פלטפורמה להעברת טכנולוגיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker