ארז ויגודמן בין שלושת המועמדים הסופיים למנכ"ל טבע

ויגודמן, שמכהן כמנכ"ל מכתשים אגן וכדירקטור בטבע, הגיע לשלב הסופי במרוץ למנכ"לות חברת התרופות הישראלית ■ הבחירה בשלושת המועמדים הסופיים נעשתה על בסיס ציון משוקלל שקיבלו בפרמטרים שונים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דירקטוריון חברת טבע צפוי לבחור במנכ"ל חדש במקומו של ד"ר ג'רמי לוין בתוך חודש וחצי, כנראה עד למועד פרסומם של הדו"חות הכספיים לרבעון הרביעי ב–6 בפברואר 2014. לפי הערכות, ועדת האיתור בראשות היו"ר אמיר אלשטיין סיננה, בשיתוף פעולה עם חברת ההשמה הבינלאומית אגון זנדר, שלושה מועמדים מבין 150 מועמדים שפנו לטבע ושוועדת האיתור פנתה אליהם.

הבחירה בשלושת המועמדים הסופיים נעשתה על בסיס הציון המשוקלל שקיבלו לפי פרמטרים שונים, שהחשובים בהם היו ניסיון כמנכ"ל, ניסיון בביצוע תוכנית מפנה וניסיון בסביבת עבודה של חוסר ודאות ומשבר. פרמטרים אלה מעידים כנראה שהמנכ"ל המיועד, בניגוד למנכ"ל שפרש, יהיה מועמד שהחוזקה העיקרית שלו היא יכולתו לייעל חברה במהירות כדי להיערך לנסיגה במכירות הקופקסון, ולאו דווקא לפתח מנועי צמיחה לטווח הארוך.

לפי הערכות, ארז ויגודמן, מנכ"ל מכתשים אגן ודירקטור בטבע, הוא אחד משלושת המועמדים הסופיים לתפקיד מנכ"ל טבע הבא. ויגודמן סומן כמועמד למנכ"ל טבע בשל השילוב של הניסיון המוצלח שצבר בהבראת מכתשים אגן, שאותה קיבל בראשית 2010 כשהיא סובלת מהפסדים כבדים. ויגודמן הצליח לבלום את הפסדיה של מכתשים והחזיר אותה לרווחיות סבירה, לאחר שסגר קווי ייצור בברזיל, חידש את פעילות המו"פ בחברה, שיפר מהותית את שרשרת האספקה ואת סל המוצרים של החברה.

ארז ויגודמןצילום: עופר וקנין

רבים מהאתגרים שעמדו בפני ויגודמן במכתשים עומדים כיום בפני טבע, כמו פעילות גנרית שרווחיותה נשחקה מהותית, מספר גבוה מדי של מפעלים (כנראה 20–25) וכוח אדם עודף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker