כיל קונה את החלק של VALE בחברת Fosbrasil

הרכישה היא חלקה מהאסטרטגיה החדשה של כיל "הצעד הבא קדימה" שכוללת מרכיב של גידול והרחבה של הפעילות מבוססת הפוספט בשוק המזון העולמי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת כיל תרכוש את חלקה של ענקית הדשנים Vale בחברת Fosbrasil שהיא מיזם משותף לייצור חומצה זרחתית ודשנים נבחרים. בעקבות הרכישה יגדל חלקה של כיל מ-44.25% ל-88.5% בחברת Fosbrasil שהיא היצרנית הגדולה בדרום אמריקה של חומצה זרחתית. אישור הרכישה כפוף לאישור הרשות להגבלים עסקיים בברזיל.

הרכישה היא חלקה מהאסטרטגיה החדשה של כיל "הצעד הבא קדימה" שכוללת מרכיב של גידול והרחבה של הפעילות מבוססת הפוספט בשוק המזון העולמי תוך התמקדות בשווקים מתעוררים מהירי צמיחה.

סטפן בורגס, מנכ"ל כילצילום: עופר וקנין

כיל מחזיקה ביתרון בשוק המלחים והחומצות מבוססות פוספט משום שהיא החברה היחידה שמחזיקה באינטגרציה אנכית מלאה כלומר מעורבת בכל שרשרת הערך החל בכרית סלע הפוספט ועד לייצור ושווק של מוצרי קצה מבוססי פוספט לשוק הדשנים , המזון והחומרים המרוכבים.

חומצה זרחתית שהיא המוצר העיקרי שמייצרת Fosbrasil היא מרכיב מרכזי במגוון של מוצרי מזון ומשקאות ומשמשת בין השאר בעיבוד מזון, ייצור דשנים מורכבים ומתקדמים וביישומים תעשייתיים. כיל היא אחת היצרניות והמשווקות הגדולות של חומצה זרחתית ופוספטים עם מפעלים בישראל,גרמניה ארה"ב מקסיקו וסין.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker