מורגן סטנלי יממן לתשובה פירעון אג"ח ב-80 מיליון דולר

המימון החדש ניתן על ידי הבנק בריבית נמוכה יותר (4.95%) לעומת זו שמשלמת החברה לבעלי האג"ח בישראל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

אלעד גרופ, זרוע הנדל"ן הפרטית של יצחק תשובה בצפון אמריקה, המנוהלת על ידי אודי ארז, ממשיכה לקדם מהלכים פיננסיים לצורך פירעון התחייבויותיה. במסגרת פעילות זו הודיעה חברת אלעד יו.אס רזידנטיאל (EL–AD US Residential) כי היא עומדת להשלים הליך של מימון מחדש בגין חלק מהנכסים שלה שמשועבדים לטובת בעלי האג"ח בישראל. אלעד יו.אס רזידנטיאל היא החברה הבת של אלעד גרופ, והיא מחזיקה בבעלותה 11 פרויקטים למגורים ומשרדים בפלורידה וג'ורג'יה.

המימון החדש ניתן על ידי הבנק מורגן סטנלי בריבית נמוכה יותר (4.95%) לעומת זו שמשלמת החברה לבעלי האג"ח בישראל. החברה סיכמה עם נאמן האג"ח כי במועד השלמת המימון מחדש יהיו בחשבון הנאמן בתל אביב סכום בשקלים השווה ל–90 מיליון דולר. מתוך סכום זה כ–80 מיליון דולר אמורים לקבל בעלי האג"ח של אלעד יואס ב–12 ביוני 2014 (כולל קרן, הצמדה וריבית). תמורת ההפקדה אמור הנאמן לשחרר משעבוד את הנכסים שבגין חלקם משועבד עודף תזרים מזומנים, ובגין חלקם משכנתא ראשונה ושנייה.

התשלום האחרון בהיקף של כ–80 מיליון דולר אמור להתבצע ביוני 2015 והוא מובטח בערבות אישית של תשובה ושל אלעד גרופ האם, שלא היתה קיימת עד עכשיו.

אלעד יו.אס ניצלה את הגאות בשוק האשראי החוץ־בנקאי וגייסה ביוני 2007 אג"ח בישראל בהיקף של 1.46 מיליארד שקל. האג"ח נסחרות בפלטפורמת רצף המוסדיים. בשנים האחרונות רכשה אלעד בחזרה חלק לא מבוטל מהחוב, ולאחר התשלום ביוני הקרוב היא תשלים פירעון אג"ח בהיקף של כ–200 מיליון דולר, כך שייוותר לה לפרוע אג"ח של 250 מיליון דולר -מתוך זה 220 מיליון דולר עד 2020 בגין אלעד קנדה.

באחרונה רכשה אלעד גרופ יחד עם דונהיו פיבלס מידי עיריית ניו יורק את הבניין 346 Broadway הממוקם בשכונת טרייבקה תמורת כ–200 מיליון דולר. בכוונת השותפים להפוך את הבניין, שבו פועל כיום בית משפט פלילי, לפרויקט מגורי יוקרה. קודם לכן רכשה אלעד עם קבוצת סילברסטיין פרופרטיס (Silverstein Properties) שבבעלות לארי סילברסטיין מקבוצת ההשקעות האמריקאית The Carlyle Group, מגרש תמורת 170 מיליון דולר. על המגרש יוקם הפרויקט ריוורסייד סנטר (Riverside Center) במערב מנהטן בהשקעה כוללת של 650 מיליון דולר. החברה בוחנת כניסה לפרויקטים נוספים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker