אבי הוכמן הודיע על סיום תפקידו כמנכ"ל גאון; המניה צללה בכ-10%

בסוף השבוע האחרון דיווחה גאון כי "הגיעה להסכמה" עם הוכמן בדבר סיום העסקתו כמנכ"ל ■ עלות שכרו בקבוצת גאון צפויה להסתכם בכ-4.5 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

כחצי שנה מאז הושלמה העברת השליטה ממשפחת גאון לקבוצת ויולה, אבי הוכמן, מנכ"ל גאון אחזקות בשלוש השנים האחרונות, מסיים את תפקידו. במהלך סוף השבוע דיווחה גאון כי "הגיעה להסכמה" עם הוכמן בדבר סיום העסקתו כמנכ"ל. הוכמן צפוי לסיים את תפקידו בתחילת חודש מאי. בתגובה מניית גאון נפלה בכ-10% לשווי חברה של 135 מיליון שקל בלבד.

"לאחר שלוש שנות עשייה מאתגרת ומאומצת, ועם השלמת תהליך כניסתה של קרן ויולה להשקעה בחברה, ביקשתי לסיים את תפקידי ולאפשר למנכ"ל חדש להמשיך להוביל את גאון אחזקות על פי חזון הבעלים החדש", הסביר הוכמן את המהלך. "אני עומד לרשות החברה עד לכניסתו החלקה של מנכ"ל חדש לתפקיד, ומאחל הצלחה לחברה, להנהלתה ולעובדיה בהמשך הדרך. באופן אישי, בכוונתי לפנות לאתגרים עסקיים וניהוליים חדשים", הוסיף.

קבוצת גאון, שהוקמה בסוף שנות ה-90 על ידי בני גאון המנוח, שולטת בחברת צינורות המזה"ת, מחזיקה בחברות קמעונות וסחר ובשלד הבורסאי אייס דיפו. במהלך השנים האחרונות הקבוצה נקלעה לקשיים, בעיקר על רקע הסתבכותה של החברה הבת, רשת "עשה זאת בעצמך" אייס-דיפו. כתוצאה מכך, במהלך מאי השנה הועברה השליטה בקבוצה לידי קרן ויולה, שהשקיעה בה כ-57 מיליון שקל.

ויולה, קרן פרייווט אקוויטי שהוקמה בשנת 2008, מתמקדת בהשקעה בחברות הנמצאות בשלבי צמיחה ובעלות פעילות גלובלית. הקרן הינה חלק מקבוצת ויולה, המנהלת קרוב ל-2 מיליארד דולר. ויולה גילתה עניין בגאון, בעיקר בשל פעילות הקלינטק של הקבוצה, המרוכזת תחת החברה-הבת גאון אגרו. הפעילות כוללת בעיקר ייצור ושיווק מוצרים לתשתיות מים, גז וביוב.

נוסף על תפקידו כמנכ"ל גאון, הוכמן מכהן כיו"ר החברה הנכדה צינורות המזה"ת. בימים אלה יוצאת צינורות למהלך התייעלות אגרסיבי, הכולל פיטורים של כמחצית מ-200 עובדיה, זאת על רקע הפסדים בפעילות הצינורות שנובעת מהתחרות הגוברת מול מדינות עם פסי ייצור זולים. התוכנית, שנעשית בדחיפתה של קרן ויולה, כוללת גם סגירת פסי ייצור לא רווחיים והשקעה במיכון חדשני שיגביר את כושר התחרות.

בעקבות הפיטורים, ההסתדרות הודיעה על סכסוך עבודה ואתר מפעל צינורות בצריפין הושבת. נראה כי הוכמן מפנה את כיסאו לאחר שהבין כי קבוצת ויולה מתכננת להמשיך במהלכי התייעלות משמעותיים – כך שצפויה תקופה לא פשוטה לקבוצה.

קודם לתפקידו בגאון אחזקות כיהן הוכמן (57), כמנכ"ל דואר ישראל במשך תקופה של מעל 5 שנים. שכרו החודשי של הוכמן בגאון עמד על כ-80 אלף שקל בחודש. עלות שכרו ב-2012 הסתכמה ב-1.5 מיליון שקל, וכך גם ב-2011. סך הכול – עלות שכרו בקבוצת גאון צפויה להסתכם בכ-4.5 מיליון שקל.

מגאון נמסר: "אנו מודים להוכמן על תרומתו הרבה מניסיונו ומיכולותיו לחברה ולחברות הקבוצה, ומאחלים לו הצלחה רבה בהמשך דרכו".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker