סאמיט מזנקת ב-8% בעקבות מימון מחדש לנכסיה בגרמניה

נכסי החברה נמצאים בשיעור תפוסה של 71%; יו"ר החברה זוהר לוי: "מאמינים בפוטנציאל הגלום בנכסי החברה ופועלים באופן מתמיד להשבחתם"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

חברת סאמיט אחזקות הודיעה הבוקר (א') למשקיעה כי היא השלימה מימון מחדש לכל נכסיה בגרמניה. החברה, שנמצאת בשליטתו של זוהר לוי, מדווחת היום על החלפת הלוואה - הסכם עם גורם שמימן את פורטפוליו הנכסים שלה הקרוי "וולנטיין" ורכישת ההלוואה מוזלת שניתנה בגין הפורטפוליו. בפועל סאמיט תרכוש את ההלוואה בסכום הנמוך באופן משמעותי מיתרתה, וכתוצאה מכך תרשום גם רווח וגידול בהונה העצמי.

ההלוואה האמורה מסתכמת ב-355 מיליון שקל (74 מיליון אירו), ואילו סאמיט תשלם לגורם המימון תמורת ההלוואה סכום של כ-204 מיליון שקל (42.5 מיליון אירו), כך שהפער בין התמורה לבין סך ההלוואה הנרכשת עומד על 151 מיליון שקל (31.5 מיליון אירו).

פורטפוליו Valentine כולל 11 נכסי מקרקעין בגרמניה, בשטח כולל להשכרה של 90 אלפי מטר מרובע ובשיעור תפוסה של 71%. הכנסות השכירות השנתיות מהנכסים מסתכמות ב-31 מיליון שקל ( 6.4 מיליון אירו) ומשקפות תשואת שנתית בשיעור כ 15%. שווי פורטפוליו הנכסים הוערך בסוף שנת 2012 בכ-350 מיליון שקל (כ-73 מיליון אירו).

זוהר לוי, יו"ר סאמיט: "אנו מאמינים בפוטנציאל הגלום בנכסי החברה ופועלים באופן מתמיד להשבחתם. בעיסקה הנוכחית, אנו רוכשים חוב כנגד פורטפוליו נכסים שאנו מכירים היטב, ושקיים בו פוטנציאל השבחה משמעותי לאור העובדה שחלק משטחי ההשכרה פנויים כיום, ולאור זאת שהעיסקה הנוכחית משקפת תשואה של 15%, הגבוהה משמעותית מהתשואה המאפיינת כיום עיסקאות בתחום הנדל"ן המניב בגרמניה. בנוסף, העיסקה הנוכחית תשפר את יחסיה הפיננסים של החברה, וזאת באמצעות הקטנת החוב הפיננסי מחד והגדלת ההון העצמי במקביל".

מדו"חותיה הכספיים של סאמיט לסיכום תשעת החודשים הראשונים של שנת 2013 עולה, כי החברה הרוויחה במהלך התקופה 280 מיליון שקל וההון העצמי של סאמיט עמד על 835 מיליון שקל. מניית החברה טיפסה בלמעלה מ-80% מתחילת השנה.

סאמיט, בשליטתו של זוהר לוי, הינה חברת נדל"ן מסחרי הפועלת בשוק בגרמניה החל משנת 2004. לחברה 107 נכסים מניבים בגרמניה ובישראל בשווי של 2.7 מיליארד שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker