מיזם משותף של טאואר עם פנסוניק יגדיל את מכירותיה ב-400 מיליון ד'

שתי החברות יקימו מיזם משותף הכולל מפעלים ביפן לייצור מוצריה של פנסוניק ■ פנסוניק תהפוך לבעלת עניין בטאואר ותחזיק מניות בשווי 8 מיליון דולר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

פנסוניק וטאואר חתמו על הסכם להקמת מיזם משותף הכולל שלושה מפעלים ליצור מוצריה של פנסוניק. פנסוניק תעביר את תהליכי ייצור השבבים שלה ואת מתקני וציוד הייצור שלה בשלושת מפעליה שביפן המצויים בערים אוזו, טונאמי ואראי, למפעלים שנקבעו בהסכם השותפות, תוך התחייבות לרכוש את מוצרי הסמיקונדקטור המיוצרים ממפעלי השותפות לאורך תקופה של לפחות חמש שנים. במסגרת החוזה התחייבה פנסוניק לרכוש מהמיזם המשותף מוצרים שיניבו לטאואר מכירות של 400 מיליון דולר בשנה.

כחלק מההסכם תעביר פנסוניק לטאואר 51% ממניות השותפות במפעלי הייצור. בתמורה לקבלת ההחזקה של 51% בשותפות, תספק טאואר-ג'אז לפנסוניק, לאחר סגירת ההסכם, מניות בשווי מוערך של 8 מיליון דולר בלבד, שיחושבו על בסיס הערך הממוצע של מניות טאואר-ג'אז במהלך מארס 2014.

כתוצאה מאחזקת המניות הרגילות, פנסוניק תהפוך להיות בעלת מניות בטאואר-ג'אז. מאזן השותפות יכלול, בין השאר, את כל הציוד של שלושת המפעלים, מזומן בשווי של כ-40 מיליון דולר שיושקע ע"י פנסוניק במפעלים וחומר שנמצא בקווי הייצור של פנסוניק טרם סגירת ההסכם.

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאוארצילום: אייל טואג

מחברת טאואר נמסר כי "בעקבות העסקה הנ"ל, טאואר-ג'אז תמפה מחדש את עסקיה ביפן תוך אפשרות לאיחוד פעילות המפעל הנוכחי שברשותה בנישיוואקי, יפן עם פעילות המפעלים של השותפות. טאואר-ג'אז בודקת כעת אפשרויות ויוזמות עסקיות עבור המפעל בנישיוואקי.

"השותפות תמשיך את ייצור מוצרי הסמיקונדקטור (מוליכים למחצה) של פנסוניק כקבלן משנה עבור פנסוניק ובמקביל תפעל להרחבת פעילות הייצור למוצרים חדשים נוספים תוך מינוף פעילותה העסקית הקיימת של טאואר-ג'אז ולקוחותיה הקיימים והפוטנציאליים.

"השותפות מתעתדת לספק לטאואר-ג'אז היצע טכנולוגי רחב יותר של פלטפורמות ייחודיות מתקדמות כולל מספר תהליכים מתקדמים ביותר של פנסוניק, המהווים יתרון מהותי בשוק בו פועלת טאואר".

אמיר אלשטיין, יו"ר דירקטוריון טאואר-ג'אז אמר כי "הרכישה ויצירת השותפות עם פנסוניק מהווה נקודת שיא של אחד מההישגים האסטרטגיים של טאואר-ג'אז, המגדילים את ההובלה העסקית של החברה ומעידים על התמקדותה ביצירת ערך למשקיעים."

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר-ג'אז מסר כי "זהו כבוד גדול עבורנו להציב את שמנו לצד שמה של חברת ענק עולמית דוגמת פנסוניק תוך יצירת שיתוף פעולה חדשני המספק כושר יצור מצוין, איכות גבוהה, פלטפורמות אנלוגיות מהמובילות בעולם וטכנולוגית 300mm מתקדמת. השותפות מביאה יחדיו שתי חברות מובילות – פנסוניק כיצרנית מובילה של מערכות אנאלוגיות וטאואר-ג'אז כיצרנית מובילה בטכנולוגיות אנלוגיות ייחודיות - וזאת לשם יצירת חברה שתוכל לשרת ולתת מענה לצרכי התעשייה האנלוגית כפי שאף חברה אחרת אינה מסוגלת".

את חברת טאואר-ג'אז ייצגו בעסקה זו משרד עו"ד יגאל ארנון ושות' וכן משרד עו"ד היפני DLA Piper.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker