בקרוב: חוזים עתידיים על מדד ת"א 25 בבורסת יורקס

ההשקה צפויה במחצית הראשונה של 2014 והחוזים ייסחרו בדולרים בתמורה לתמלוגים שישולמו לבורסה ■ "שיתוף הפעולה צפוי לתרום לשיפור הנזילות ולגידול במחזורים והינה נדבך נוסף בפעילות הבורסה לקירוב המשקיעים הזרים לשוק ההון בישראל", אמרה מנכ"ל הבורסה, אסתר לבנון

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
דרור רייך

הבורסה לניירות ערך בתל אביב ובורסת הנגזרים הבינלאומית יורקס (Eurex) השייכת לקבוצת דויטשה בורסה (Deutsche Börse Group), חתמו היום (ה') על הסכם לשיתוף פעולה במסגרתו תרשום יורקס למסחר ותסלוק חוזים עתידיים על מדד ת"א 25. החוזים העתידיים יהיו נקובים וייסחרו בדולר ארה"ב.

הקשר עם Eurex החל לפני כשנה, בעקבות פנייתה לבורסה בתל-אביב. Eurex הציעה לבורסה שיתוף פעולה, לפיו ייסחרו ב-Eurex חוזים עתידיים דולריים על מדד ת"א 25, בתמורה לתמלוגים שישולמו לבורסה. ההשקה צפויה במחצית הראשונה של 2014.

אסתר לבנון, מנכ"ל הבורסה, אמרה עם החתימה על ההסכם "אנו גאים על שיתוף הפעולה, שיאפשר למשקיעים זרים גישה נוחה למדד הדגל הישראלי ולפיתוח אסטרטגיות השקעה וגידור חדשות. הצלחת שיתוף הפעולה צפויה לתרום לשיפור הנזילות ולגידול במחזורים והינה נדבך נוסף בפעילות הבורסה לקירוב המשקיעים הזרים לשוק ההון בישראל".

אסתר לבנוןצילום: ניר קידר

חברת מועצת המנהלים של יורקס הוסיפה ואמרה כי "ההסכם עם הבורסה בתל אביב מהווה אבן דרך נוספת באסטרטגיית שיתוף הפעולה שלנו המיועדת להרחיב את המוצרים הגלובליים של יורקס ואת נוכחותנו באזור. הגישה הישירה תאפשר להפיק תועלת מהזדמנויות ההשקעה בחברות הישראליות המובילות".

נכון לסוף הרבעון השלישי של 2013, האופציות על מדד ת"א 25 הנסחרות בבורסה בתל אביב דורגו במקום ה-10 כאופציות הסחירות ביותר מבין אופציות על מדדי מניות בעולם. מאז תחילת 2013, מחזור המסחר הממוצע של אופציות על מדד ת"א 25 עומד על כ-190 אלף חוזים ליום.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker