בן משה: "הלוואי ועל החובות של אי.די.בי אקבל ריבית כמו זו של המשכנתא שלי"

מוטי בן משה הגיב הערב לידיעות שפורסמו בתקשורת כי לקח משכנתא בעבר ביתו במודיעין וכי רכבו עוקל: "היום נודע לי שבגלל דו"ח שנתי שלא הגשתי בגין חברה לא פעילה שבבעלותי נרשם לי עיקול על רכב היונדאי שברשותי. אפילו לא ידעתי שזה קרה. הדבר כמובן נסגר היום"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים40
שלי אפלברג
שלי אפלברג

"בשנת 2006 לקחתי משכנתא של 700 אלף שקל על הבית שלי במודיעין, בגלל הריבית הנמוכה לא סגרתי אותה כי הריבית שהבנק דורש ממני היא פריים פלוס 1.25%. הלוואי שעל החובות של אי.די.בי אקבל כזאת ריבית", כך הגיב הערב מוטי בן משה לידיעות שפורסמו בתקשורת כי יש לו חוב משכנתא לבנק.

לשאלה האם יש לו מספיק כסף כדי להחזיר את ההלוואה ענה בן משה "העברתי מיליון יורו מחשבונות פרטיים בבעלותי ו-600 מיליון שקל, נראה לי שאני לא צריך להוכיח לאף אחד שאני מספיק נזיל.

להעביר את קבוצת אי.די.בי, שבבעלות נוחי דנקנר, לידי קבוצת אלשטיין בן משה. בן משה אמר הערב כי "כל שעה דנקנר מוציא ספין אחר, אבל  יש גבול, אני לא הולך להתייחס לכל ספין שדנקנר יוציא בשבועיים הקרובים. כל היום ישבתי עם וכלל הצוות הכלכלי שלהם ועניתי על כל השאלות שהפנו אלי".

מוטי בן משהצילום: תומר אפלבאום

בן משה התייחס לידיעה כי ישנו עיקול על רכבו הפרטי ואחר כי "היום נודע לי שבגלל דו"ח שנתי שלא הגשתי בגין חברה לא פעילה בבעלותי הצטבר לי קנס של 8,000 שקל - כמובן שסגרתי אותו. בגלל הקנס נרשם לי עיקול על רכב היונדאי שברשותי. אפילו לא ידעתי שזה קרה או שזה היה בגלל שלא שילמתי אגרת רישום, מכיוון שאני לא מטפל בכל נושיא הנהלת החשבונות. הדבר כמובן נסגר היום".

בן משה התייחס גם לתצהיר אותו הגיש איציק מדינה לבית המשפט לפיו בשיחות שערך איתו בחודש ספטמבר הוא סיפר לו כי הוא מייצג קבוצה של משקיעים. "איציק מדינה ניסה לפני מספר שבועות ניסה לפנות אלי דרך עו"ד איתי לשם כדי להשפיע על ההצבעה באי.ד.יבי אחזקות.

"הוא סיפר לי שהוא מחזיק 55 מיליון שקל ע.נ של אג"ח אי.די.בי ואיים שאם לא ארכוש ממנו את האג"ח הוא יציע אותו לדנקנר. הוא כמובן לא איים באופן אישי אבל זה היה מסר שהועבר אלי. אמרתי לו שהדבר לא חוקי ואני אדאג לפסול את ההצבעה במידה ותהיה כזאת מטעם דנקנר. לא ידעתי שהוא עובד בשביל דנקנר חשבתי שהוא מנסה להרוויח עמלה בכך שהוא מנסה למכור לי משהו". עוד הדגיש בן משה כי כאשר מדינה ביקש להיפגש עימו בתקופה בו ביקש להישאר אלמוני.

בן משה אמר כי "עו"ד לשם מודע לשיחות וידע שאני בעל השליטה היחידי ואין לי שותפים שכן הוא עובד בשיבולת, אחד ממשרדי העוה"ד אותם בחנתי כאשר החלטתי לרכוש את אי.די.בי, אך החלטתי בסופו של יום לא לעבוד איתם".

בשביל להזים את הטענה כי חברת גלוטק קפיטל - המחזיקה בחברת אקסטרה שבבעלות בן משה - נמצאת בבעלות מספר בעלים וראיה לכך קיימת בעיתון ספרדי סיפר בן משה כי "בשנת 2008-9 הגעתי לביקור ממלכתי בפרו נפגשתי עם הנשיא ראש הממשלה והשרים. דובר על השקעה משמעותית של גלוטק בפרו שיתוף פעולה של הבנק העולמי איתנו. הביקור הממלכתי פורסם בבלומברג. בגלל שהכתב שם התייחס למשקיעים כרבים החליטו היום בישראל שגולטק מוחזקת על ידי רבים. אך זה לא נכון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker