וולס פרגו מלווה 70 מיליון דולר לטאואר - והמניה זינקה ב-6% באחד העם

ההלוואה תישא ריבית של ליבור פלוס 2%; בנק פועלים ולאומי שהלוו בעבר כסף לטאואר לא ראו את החוב בחזרה - והפכו לבעלי מניות בחברה

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

תאגיד הבנקאות האמריקאי וולס פרגו וחברת טאואר־ג'אז ממגדל העמק הודיעו אתמול כי חתמו על הסכם מחייב ולפיו התחייב וולס פרגו להעניק קווי אשראי של עד 70 מיליון דולר זמינים לג'אז עד דצמבר 2018 בכל מועד שבו תבחר החברה. בתגובה קפצה אתמול מניית החברה ב-6.5% במסחר בתל אביב.

בהתאם להסכם, ההלוואות שתבחר החברה ללוות בזמן תוקפו של קו האשראי יישאו ריבית של ליבור פלוס 2% בשנה, נמוכה יותר בהשוואה לריבית בהסכם הקודם שהיתה ליבור פלוס 2.5%. נכון לסוף ספטמבר, משכה טאואר־ג'אז הלוואות מוולס פרגו תחת קו האשראי הקודם (שהיה על סך 45 מליון דולר) בסך 19 מיליון דולר.

בטאואר ציינו כי עדכון ההסכם של קווי האשראי עם וולס פרגו יאפשר לחברה להמשיך ולחזק את מאזן החברה, איתנותה הפיננסית ומבנה החוב שלה, וכן להמשיך ולתמוך בצמיחה המתוכננת, לפי התוכנית העסקית של החברה.

מפעל טאוארצילום: מורן מעיין/ג'יני

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר־ג'אז, אמר: "אני מרוצה מכך שוולס פרגו בחר להרחיב את קווי האשראי שנתן לנו מ-45 מיליון דולר ל-70 מיליון דולר בתנאים טובים יותר, ריבית נמוכה יותר ותוך הארכת תוקפם לדצמבר 2018. התנאים החדשים לקו האשראי הם עדות ליחסי העבודה הנהדרים ושיתוף הפעולה בינינו בחמש השנים האחרונות. הם גם מעידים על שביעות הרצון של הבנק מתוכניותינו העסקיות שאותן בחן בחודשים האחרונים במסגרת תהליך של בדיקת הנאותות שביצע".

בתחילת מאי הגיע לסיום מו"מ שנמשך תקופה ארוכה בין הנהלת טאואר לבין הבנקים הפועלים ולאומי על הלוואה שהעניקו לטאואר לפני כעשור. הצדדים לא הצליחו להגיע להסכמות לגבי החזר ההלוואה, והבנקים הודיעו על מימוש זכויותיהם: המרת כל שטרי ההון של החברה שבהם הם מחזיקים (600 מיליון שקל), למניות.

מניית טאואר הגיבה אז בירידה של 14%. הירידה במניה אז התרחשה מאחר שלאחר מימוש שטרי ההון בעלי המניות של החברה עמדו לפני דילול. מתחילת השנה השילה מניית החברה כ-50% מערכה.

מניית החברה בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker