הכנ"ר, רשות ני"ע ואולמן החלו לבדוק האם אפשר להעביר את השליטה באי.די.בי

הפגישות המרתוניות החלו לאחר הדיון אתמול ונמשכות עד לשעה זו ■ מטרת הפגישות לבדוק האם התצהיר של בן משה בבית המשפט, שלפיו הוא הבעלים היחיד של אקסטרה הולדינג, אכן נכון

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3

רעידת האדמה בשוק ההון הישראלי שהתרחשה אתמול (ג') בצהריים לאחר שהשופט איתן אורנשטיין העביר את הבעלות בקונצרן אי.די.בי אחזקות מנוחי דנקנר למוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין פתחה מרוץ חדש.

לאחר פסק הדין החלו כבר אתמול פגישות מרתוניות אל תוך הלילה בין רשות ניירות ערך, כונס הנכסים הרשמי ומשקיף בית המשפט, עו"ד חגי אולמן, לבין נציגיהם של בן משה ואלשטיין. הפגישות נועדו לבדוק אם בן משה ואלשטיין יכולים להחזיק בקונצרן אי.די.בי, מטלה שאותה גילגל ביהמ"ש על כתפי הרשויות.

בפסק הדין נקבע תנאי מתלה להעברת הבעלות בקונצרן, לפיו על הרשות לניירות ערך וכונס הנכסים הרשמי, יחד עם משקיף בית המשפט המחוזי חגי אולמן, להציג בפני בית המשפט עד 29 לדצמבר את כל האישורים הנדרשים לכך כי אלשטיין ובן משה יכולים להחזיק בקונצרן.

מוטי בן משהצילום: תומר אפלבאום

השופט דרש מבעלי השליטה החדשים להציג בפני רשויות אלה את יכולת השליטה שלהם על התאגידים שבבעלותם המקורות הכספיים להסדר וכל מידע אחר. שכן יש להסדר אי.די.בי אחזקות השלכה על גורל כספי הציבור בהיקפים עצומים, ומשכך ראוי שהרגולטורים הם אלה שייבחנו את הגילוי הדרוש.

כדי שגופים כמו המפקח על הביטוח ומשרד התקשורת לא יתמהמהו בבדיקות הבהיר אורנשטיין כי "כל גורם רגולטורי שיש לו מעמד לקבלת מידע רשאי להציג דרישות נוספות". אורנשטיין תחם את שלב הבדיקות. אם בן משה ואלשטיין לא יצליחו לעמוד בדרישות הגילוי בזמן זה מסתמן כי אי.די.בי אחזקות תישלח לפירוק.

ההחלטה נתנה לכאורה לרשויות עשרה ימים לקיים חקירה בנושא האישורים של בן משה ואדלשטיין, אך מכיוון שחופשת חג המולד מתחילה ב–24 בדצמבר נותרו לרשויות שלושה ימי עסקים בלבד (לא כולל שבתות וחגים) כדי לוודא כי בן משה הוא אכן הבעלים היחידים של חברת אקסטרה הולדינג ואין לו כל שותף אחר. אם בעתיד יגלו המחזיקים שבן משה שיקר בהצהרתו לבית המשפט הם יוכלו לתבוע אותו בגין הנזקים.

ייתכן כי לאור סד הזמנים הלחוץ יבקשו הצדדים אורכה בבדיקה. אחד המעורבים בבדיקה אמר אתמול כי "אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים בשביל לעמוד בלוח הזמנים אותו קבע השופט ולפני שעשינו הכל לא נרוץ לבית המשפט ונבקש דחיות".

מקורבים לבדיקות טוענים כי המפקח על הביטוח רשות המסים, משרד התקשורת ורגולטורים נוספים לא יהיו מעורבים בענייני האישור כעת, שכן הם אמורים לתת את האישור שלהם בעתיד לאחר סגירת ההסדר והעברת השליטה בפועל. גופים אלה יוכלו להוסיף דברים לבדיקה הנוכחית אם יהיו מעוניינים בכך.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker