"אבן קיסר נהגה בחוסר תום לב כשביטלה הסכם עם סוכן דרום אפריקאי"

בית משפט השלום בחיפה דחה תביעה שהגישה החברה נגד womag - סוכן שלה לשעבר בדרום אפריקה - על סכום של מיליון שקל ■ "עולה תמונה עגומה לפיה אבן קיסר העלתה שלל טענות מן הגורן ומן היקב מבלי לבדוק אם טענות אלו נכונות"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מצבה של אבן קיסר בתביעה משפטית התלויה ועומדת נגדה על סכום של 15.7 מיליון יורו הורע אתמול כשבית משפט השלום בחיפה דחה תביעה שהגישה כנגד חברת womag - הסוכן לשעבר שלה בדרום אפריקה - על סכום של מיליון שקל. אבן קיסר תבעה את וומג בדצמבר 2007 על סכום זה בטענה שהפרה הסכם עקרונות שנחתם איתה בספטמבר 2006 והאריך הסכם מ-2000 בין החברות.

החברה ביקשה מבית המשפט לקבוע כי ביטול הסכם העקרונות היה כדין וכי על וומג להשיב לה סכומים ששולמו לה עד לביטול ההסכם. התביעה של אבן קיסר הוגשה חודש בלבד לפני שוומג שבשליטת אורן ומתי זק"ש תבעה את אבן קיסר על סכום של 15.7 מיליון יורו בבית משפט בדרום אפריקה לתשלום פיצויים עקב ביטול הסכם הסוכנות. בית משפט בדרום אפריקה קיים בפברואר 2012 דיון בשאלה האם יש לבית משפט דרום אפריקאי יש סמכות לשפוט את המקרה והשיב בחיוב אולם אבן קיסר ערערה על החלטתו

יו"ר אבן קיסר, מקסים אוחנהצילום: איציק בן מלכי

שופט בית המשפט השלום בחיפה אחסאן כנעאן דחה את תביעתה של אבן קיסר שיוצגה על ידי עורך הדין חגי אשלגי וקבע שביטלה שלא כדין את ההסכם עם וומג שיוצגה על ידי עורכי הדין צחי פלדמן ומיכאל בך ממשרד ח.צדוק. השופט הטיל הוצאות משפט בסכום של 100 אלף שקל.

השופט כנעאן ביקר במלים חריפות את התנהלותה של אבן קיסר לאורך התיק וקבע: "תחילה הטיחה והפריחה את הטענות לחללו של בית המשפט ורק לאחר מכן בדקה או שלא בדקה את נכונותן. לאחר מכן חלק מהטענות נזנחו על ידה משהתבררו כלא נכונות. לטעמי מדובר בהתנהגות קלוקלת ונגועה בחוסר תום לב. בכך ניצלה אבן קיסר את ההליכים לרעה ועשתה ככל יכולתה להתנער מהסכם העקרונות מבלי לבדוק את טענותיה".

עוד ציין השופט כשקבע כי וומג לא הפרה את התחייבויותיה במסגרת הסכם העקרונות כי: "עולה תמונה עגומה לפיה אבן קיסר העלתה שלל טענות מן הגורן ומן היקב מבלי לבדוק אם טענות אלו נכונות ובניגוד למסמכים ולהתכתבויות שהוחלפו בין הצדדים. אבן קיסר היתה יכולה על נקלה לברר את הטענות הללו, בטרם ביטלה את הסכם העקרונות ואף לאחריו בטרם תגיש את תביעתה, אך בחרה, מסיבות השמורות עמה, ואף הייתי מרחיק לכת ואומר בכוונה, לטמון את ראשה בחול ולטעון בכל זאת את הטענות שהתבררו כלא נכונות ובלתי מבוססות בלשון המעטה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker