הראל ואשטרום נכסים רכשו בניין בדיסלדורף ב-300 מיליון שקל

השטח להשכרה של הנכס הוא 27 אלף מ"ר; דמי השכירות בשנה מסתכמים ב-22.4 מיליון שקל ומשקפים תשואה של 7.5% על מחיר הנכס

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

קבוצת הביטוח הראל שבשליטת יאיר המבורגר ואשטרום נכסים מקבוצת אשטרום ממשיכות להרחיב את ההשקעות הישירות שלהן בנדל"ן בגרמניה. שתי החברות דיווחו אתמול כי שותפות, שכל אחת מהן מחזיקה ב–45% מהזכויות בה, חתמה על הסכם לרכישת מבנה משרדים בעיר דיסלדורף תמורת 62 מיליון יורו (298 מיליון שקל), כולל עלויות עסקה.

סך השטח הבנוי של הנכס הנרכש מסתכם ב–27 אלף מ"ר, והוא מורכב ממבנה משרדים ו–440 חניות. כיום מושכרים 90% משטחי הנכס לבנק HSBC לתקופת שכירות של כשבע שנים, שתסתיים בסוף דצמבר 2020, תמורת דמי שכירות שנתיים של 20.2 מיליון שקל (4.18 מיליון יורו). יתרת השטחים - 10% משטחי הנכס - מושכרים לשני דיירים נוספים לתקופת שכירות שתסתיים במארס 2022 ובתמורה לדמי שכירות שנתיים בסך 2.2 מיליון שקל (455 אלף יורו). בסך הכל דמי השכירות שמניב הנכס הנרכש מסתכמים ב–22.4 מיליון שקל (4.63 מיליון יורו) והם משקפים תשואה של 7.5% על מחיר הנכס.

לצורך העסקה תעמיד השותפות הרוכשת הון עצמי של 106 מיליון שקל (22 מיליון יורו). הראל, המנוהלת בידי שמעון אלקבץ ומישל סיבוני, ואשטרום נכסים, המנוהלת בידי מוטי סלע, יעמידו בהתאם לחלקם בשותפות הון עצמי של 48 מיליון שקל (9.9 מיליון יורו) כל אחת. יתרת הסכום של 43.4 מיליון יורו תמומן באמצעות הלוואה בנקאית ללא זכות חזרה ללווה (Non-Recourse), שתישא ריבית קבועה בשיעור שנתי של 3.2% לתקופה של שבע שנים.

הבניין בדיסלדורף

סלע ציין בעקבות העסקה: "אנחנו שמחים על השלמת עסקה נוספת במסגרת שיתוף הפעולה האסטרטגי שלנו עם קבוצת הראל. אשטרום נכסים ממקדת את פעילותה בישראל ובשוק הגרמני, שבו היא פעילה זה מספר שנים, ורואה בו שוק בריא וצומח, המאפשר להרחיב בהדרגה את פעילותה בו ולפתח בהדרגה פורטפוליו נכסים איכותי המבטיח לחברה תזרים מזומנים יציב לטווח ארוך. נוסף על כך, פער הריבית המשמעותי בין התשואה שמניב הנכס בעסקה הנוכחית לבין הריבית המשמשת למימונו, מבטיח לנו כרוכשים תשואה נאה על ההשקעה בשנים הקרובות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker