טכנולוגיית האל תפר הישראלית זולגת למתחרות באסיה

יצרנית הטקסטיל תפרון תקים מיזם משותף עם יצואנית ההלבשה הגדולה בסרי לנקה לייצור ולמכירה של מוצרים המבוססים על טכנולוגית ה-Body-Size המתקדמת, מתחום האל-תפר ■ במהלך השנה האחרונה איבדה מניית תפרון כ-49%, לאחר שהפסידה כ-7.6 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

יצרנית הטקסטיל הישראלית, תפרון, ממשיכה בצעדי ההבראה. החברה, שבשליטת משפחת ליברמן הקנדית ומבטח שמיר ונסחרת לפי שווי של כ-38 מיליון שקל, חתמה על מזכר הבנות להקמת חברה משותפת במזרח הרחוק עם חברת ברנדיקס (Brandix Lanka Limited) מסרי לנקה המתמחה בפיתוח, ייצור והפצה של מוצרי הלבשה למיטב המותגים ברחבי העולם.

שתי החברות צפויות להקים מיזם בבעלות משותפת, בחלקים שווים, בתוך שלושה חודשים. המיזם יהיה אחראי על ייצור, הפצה שיווק ומכירה של מוצרים המבוססים על טכנולוגית ה-Body-Size, טכנולוגיה מתקדמת - ליבת עיסוקה של תפרון. מזכר ההבנות נחתם בהמשך לבדיקת היתכנות טכנולוגית וכלכלית שערכו הצדדים החל ממאי 2013 וכפוף לאישור דירקטוריון החברה וברנדיקס ולחתימת הצדדים על ההסכם.

מכונת אריגה במפעל טקסטילצילום: בלומברג

טכנולוגיית האל תפר (Seamless) מאפשרת לעצב ולתפור בדים ללא שימוש בחוטים, מחטים וחיתוך. הטכנולוגיה מרוכזת בידי חברות ישראליות כדוגמת תפרון ודלתא גליל ולכן התחרות בתחום קטנה. האל תפר היוותה את היתרון הטכנולוגי של החברות הישראליות על פני המתחרות במזרח, שנשענות בעיקר על כוח ייצור זול. אולם החוזה החדש של תפרון מלמד על מגמה של זליגת הטכנולוגיה גם למתחרות באסיה.

ברנדיקס היא היצואנית הגדולה ביותר של הלבשה מסרי לנקה. החברה מחזיקה במספר חברות בנות שעוסקות בפיתוח, ייצור ושיווק הלבשה למותגי על בינלאומיים. בין החברות הללו ניתן למצוא את ויקטוריה סיקרט, גאפ, נקסט ומרקס אנד ספנסר. שיתוף הפעולה אמור לאחד בין היתרונות של שתי החברות - תפרון מביאה את הטכנולוגיה הישראלית המתקדמת (האל תפר), בעוד שברנדיקס תביא למיזם כוח אדם זול.

במסגרת ההסכם, תפרון וברנדיקס יקימו מפעל המתבסס על כ-50 מכונות סריגה ייעודיות וציוד נלווה לייצור המוצרים. תפרון תעביר מכונות מתוך מצבת המכונות הקיימת, וברנדיקס צפויה לספק את התשתיות להקמת המיזם המשותף. "שווי המכונות ושווי התשתיות יוערך בהתאם לשווי שוק", ציינו בחברה.

תפרון עוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של הלבשה תחתונה והלבשת ספורט. בדומה לחברות אחרות, החברה נקלעה ב-2008 לקשיים שנבעו מהתחרות העזה עם שוקי המזרח הזולים, התחזקות השקל לאחר המשבר העולמי ומשבר עם הלקוחות הגדולים שלה - נייקי וויקטוריה סיקרט. אולם מהלכי הבראה שבהם נקטה סייעו לה לצלוח את המשבר ולחזור לפעילות סדירה.

כיום, מוצריה של תפרון נמכרים ברחבי העולם. בין היתר החברה מייצרת לחברות בעלות המותגים ויקטוריה סיקרטס, קלווין קליין, אדידס ועוד, כשחלק ממוצריה מיוצרים בטכנולוגיית האל תפר. החברה מנוהלת כעת על ידי , שמונה לתפקיד במהלך הרבעון השני במקומו של עמית מרידור שהחליט לפרוש. מאז תחילת השנה מסתכם ההפסד של תפרון (המיוחס לבעלי המניות) בכ-7.6 מיליון שקל. מניית החברה איבדה בשנה האחרונה כ-49% משוויה.

מניית תפרון בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker