אופק הדירוג של תדיראן הולדינגס "חיובי": "מעמד חזק בענף המזגנים"

מידרוג אישרה מחדש את דירוג האשראי של חברת מוצרי החשמל ברמה של Baa1 ■ במידרוג מבהירים: "הגידול בשטחי המסחר הקמעונאיים בענף הובילה להחרפת התחרות"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת דירוג האשראי מידרוג אישרה מחדש את דירוג האשראי של יצרנית מוצרי החשמל תדיראן הולדינגס ברמה של Baa1 (דירוג בינוני), ושינתה את אופק דירוג האשראי מ"שלילי" ל"חיובי". שינוי אופק דירוג האשראי נבע בעיקר משיפור בפרמטרים הפיננסיים של תדיראן, הודות לרווחיות גבוהה שאפיינה את החברה בחמשת הרבעונים האחרונים.

תדיראן הולדינגס עוסקת ביבוא ובשיווק של מוצרי חשמל ביתיים, וכן בייצור מקררים ומזגני אוויר. החברה נשלטת על ידי משה ממרוד (74.4%) ומנוהלת על ידו. לחברה, שנסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של כ-150 מיליון שקל, סדרת אג"ח אחת בערך נקוב של 13 מיליון שקל בלבד. הסדרה צפויה להיפרע במלואה באפריל הקרוב.

בשלושת הרבעונים הראשונים של 2013 הרוויחה תדיראן כ-33 מיליון שקל – פי ארבעה מהרווח בכל 2012. העלייה נבעה מגידול במחזור המכירות של החברה לצד שיפור ברווחיות הגולמית והתפעולית, בעיקר בפעילות המזגנים, וכן מצמום בהוצאות המימון.

אף שאנחנו מעריכים כי הרווחיות ברבעונים האחרונים אינה בהכרח מייצגת קדימה, הרי שחלקה נבע מהתייעלות בסיס ההוצאות, יחד עם עלייה עקבית בנתח השוק של החברה, וניכרה מגמת שיפור במיצובה העסקי והפיננסי של החברה", כתבו האנליסטים במידרוג. מניית תדיראן נסחרת כעת ביציבות, לאחר שעלתה מתחילת השנה ב-113%.

מגזר הפעילות העיקרי של תדיראן. מפעל מזגניםצילום: בלומברג

במידרוג ציינו כי דירוגה של תדיראן נתמך במעמדה החזק בענף המזגנים בישראל, המהווה את מגזר פעילותה העיקרי, הנשען על מותגים חזקים בבעלות החברה. מאידך מציינים כי החברה תלויה באופן מהותי במכירותיה בענף זה.

יחד עם זאת, מתייחסים במידרוג לענף מוצרי החשמל בישראל שלהערכתם מאופיין בסיכון בינוני-גבוה. הדבר נובע בעיקר מרמת התחרות הגבוהה, המושפעת, בין היתר, מיכולת השוואת המחירים של הצרכנים. במידרוג מציינים כי בשנים האחרונות צמחו שטחי המסחר הקמעונאיים בענף בשיעורים גבוהים, מגמה שהובילה אף היא להחרפת התחרות. במידרוג הסבירו כי המשך תהליכי המיזוג בין שחקניות בענף, עשוי למתן את רמת התחרות, זאת גם על רקע ההאטה הצפויה בצריכה הפרטית בישראל.

"בתשעת החודשים הראשונים של השנה הציגה החברה רווחיות תפעולית גבוהה באופן מהותי מהתוצאות ההיסטוריות של החברה במגזר המזגנים. שיפור זה ברווחיות מיוחס, בין היתר, לעלייה במחזור ההכנסות שנבע ממזג אוויר חם יחסית שחל ברבעון השני של השנה", התייחסו במידרוג לשיפור בתוצאות הכספיות של תדיראן.

באשר לתוצאות הכספיות שצפויה תדיראן להציג בהמשך הדרך ציינו במידרוג כי להערכתם החברה תציג בשנת 2013 EBITDA בטווח של 65-70 מיליון שקל. בשנת 2014 סיפקו במידרוג תחזית לתרחיש שמרני במסגרתו תחזור החברה לרווחיות תפעולית נמוכה יותר, תוך ירידה בקצב המכירות. בנוסף לזה, אומרים במידרוג כי הגמישות הפיננסית של החברה במגמת שיפור, זאת לאור הקטנת ניצול מסגרת האשראי והגדלת פיזור המסגרת.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker