סוארי: הטענות לניגודי עניינים 
בעסקת ישראייר - מופרכות

"כששמעתי על התביעה הנגזרת ועל הטענות לניגוד עניינים של משרד סוארי בהערכת השווי, זה נראה לי תלוש מהמציאות"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

"כששמעתי על התביעה הנגזרת ועל הטענות לניגוד עניינים של משרד סוארי בהערכת השווי, זה נראה לי תלוש מהמציאות" - כך העיד אתמול פרופ' יצחק סוארי בבבית המשפט בבקשה לאישור תביעה נגזרת שהוגשה נגד גנדן, בעלת השליטה באי.די.בי אחזקות, ונגד דירקטורים כתביעה נגזרת.

התביעה הנגזרת שהוגשה בספטמבר 2002 הוגשה בידי רו"ח ישראל בן יורם, שטען כי העסקה לרכישת הבעלות המלאה בגנדן תיירות בידי אי.די.בי פיתוח בנובמבר 2009 היתה נגועה בניגודי עניינים, חסרת היגיון כלכלי וגרמה 
לאי.די.בי פיתוח נזק של 360–480 מיליון שקל. לטענת בן יורם, העסקה היטיבה רק עם בעלי השליטה באי.די.בי אחזקות, ובראשם נוחי דנקנר, יו"ר החברה, ואבי פישר, לשעבר המשנה למנכ”ל, ששוחררו מערבויות אישיות של 43 מיליון דולר שנתנו להבטחת התחייבויות גנדן תעופה.

לטענת בן יורם, "המוכרים בעסקת גנדן תיירות הם שותפיה לעסקים של קרן סקיי, שאחד מבעלי השליטה בה הוא סוארי, ושאחזקותיו בקרן סקיי מוחזקות עבורו בנאמנות בידי עורכי הדין של המוכרים, וכן בידי אבי פישר".

סוארי השיב בעניין כי מעורבותו בקרן מצומצמת: "אין לי כל מחויבות להשקעת זמן בקרן ויש לי אינטרס כספי מוגבל. גם קניתי מניות של בנק לאומי, אז יש לי אינטרס גם בבנק?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker