דלק שוב מנסה למכור את הפניקס - שכרה את שירותי וולס פארגו

נכון להיום, לדלק אין שום הצעה והמנכ"ל של הפניקס, אייל לפידות, אינו חלק מהרוכשים ■ דלק מתקשה להשלים את העסקה עם וודסייד בקשר ללווייתן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

על רקע הקשיים להשלים את העסקה להכנסת חברת וודסייד האוסטרלית למאגר הגז לווייתן, קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה מחדשת את הניסיונות למכור את השליטה בקבוצת הביטוח והפיננסים הפניקס (55%), המנוהלת ע"י אייל לפידות. בהתאם לחוק צמצום הריכוזיות במשק, המתייחס בין השאר לצורך בהפרדה בין אחזקות ריאליות מהותיות לפיננסיות מהותיות, על דלק למכור את הפניקס בתוך 4-6 שנים.

ככל הידוע, דלק מתכננת לשכור את שירותיו של בנק וולס פארגו האמריקאי שילווה אותה בתהליך מכירה. אולם, נכון להיום בדלק ובהפניקס טוענים כי אין שום הצעה קונקרטית לרכישת הפניקס והתהליך רחוק מאוד מלהיות בשל.

הפניקס נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-2.95 מיליארד שקל. החברה סיימה את תשעת החודשים הראשונים של 2013 עם רווח נקי של 515 מיליון שקל, הגבוה בענף הביטוח, ונבחרה על ידי עיתונאיי הענף כחברה הטובה ב-2013.

יצחק תשובהצילום: תומר אפלבאום

דלק, המנוהלת ע"י אסי ברטפלד, השקיעה ברכישת השליטה בהפניקס מידי שלמה אליהו וקבוצת מאיר של יעקב שחר וישראל קז סכום מצטבר של כ-1.8 מיליארד שקל ונכון להיום, בשקלול דיווידנדים, שווי ההשקעה שלה (לא כולל פרמיית שליטה) עומד על כ-2 מיליארד שקל. כל המימון ששימש לרכישת הפניקס נפרע והתמורה שתתקבל תגיע ישירות לקופת דלק.

כך שדלק, הנמצאת במצב פיננסי טוב ולא לחוצה למזומנים, לא מתכוונת להתפשר על המחיר ותדרוש פרמיה של עשרות אחוזים על המחיר. בעבר פנו לדלק קרנות שונות כמו KKR שהתעניינו ברכישת הפניקס כשכוונה הייתה שלפידות יטול חלק בקבוצת הרכישה, אך המגעים הללו לא הבשילו לכדי עסקה מחייבת.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום