הערכות: הרוכשת של גיוון אימג'ינג לפי שווי של 955 מיליון דולר היא covidien מאירלנד

על פי הסיכום שהושג, העסקה לרכישת כל הון המניות של גיוון אימג'ינג תתבצע בתמורה של 30 דולר למניה במזומן בדרך של עסקת מיזוג הופכי משולש ■ קובידיאן ביצעה בשנתיים האחרונות שלוש רכישות של חברות ישראליות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון

חברת דסק"ש מקבוצת אי.די.בי חתמה על הסכם למכירת הבעלות המלאה בחברת גיוון אימג'ינג תמורת 30 דולר למניה - גבוה ב-26% ממחירה של גיוון אימג'ינג בנאסד"ק, וגבוה ב-75% ממחירה הממוצע של המניה ב-12 החודשים האחרונים.

העסקה משקפת שווי חברה של 955 מיליון דולר לגיוון אימג'ינג, שעוסקת בפיתוח שווק וייצור של גלולות וידאו ומכשור רפואי אחר לאבחון אי סדירויות במערכת העיכול.

Covidien, שנסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי של 31 מיליארד דולר, מתמחה בפיתוח ושווק של מכשור רפואי לניתוחים זעיר פולשניים. החברה ביצעה בשנתיים האחרונות שלוש רכישות של חברות ישראליות: במארס 2012 רכשה את חברת סופר דיימנשן שמפתחת מכשור רפואי לאבחון מחלות ריאה תמורת 350 מיליון דולר ובאפריל 2012 רכשה את חברת אורידיון שמפתחת ציוד למדידת רמת פחמן דו חמצני בנשיפה תמורת 346 מיליון דולר. רכישה נוספת וצנועה יותר שביצעה קובידיאן בישראל היתה בקיץ 2012 כאשר רכשה את חברת פולטאצ' שמפתחת מכשור רפואי לניתוחי בקע תמורת סכום מוערך של 20 מיליון דולר.

נוחי דנקנרצילום: אוליבייה פיטוסי

גיוון אימג'ינג נמצאת בשליטת אלרון (21.2%) שבשליטת דיסקונט השקעות (50.3%), שמחזיקה ישירות ב-14.7% ממניותיה וחברת אר.די.סי (8.3%) שבשליטת אלרון (50.1%)

העסקה, שתובא לאישור הדירקטוריונים של חברות אלו ביום ראשון, כפופה לאישור בעלי מניותיה של גיוון אימג'ינג. בהנחה שתאושר תזרים העסקה לקופת דיסקונט השקעות 142 מיליון דולר, 204 מיליון דולר לקופת אלרון ו-80 מיליון דולר לקופת אלרון

דיסקונט השקעות צפויה לרשום בעקבות העסקה רווח הון של 158 מיליון דולר (554 מיליון שקל) שכולל גם את חלקה ברווח של אלרון מהעסקה. אי.די.בי פיתוח, שהיא החברה האם של דיסקונט השקעות, תרשום רווח הון של 357 מיליון שקל ואילו אי.די.בי אחזקות תזקוף רווח הון של 347 מיליון שקל.

העסקה היא הישג לנוחי דנקנר, שדחה הצעה למכור את החברה לקרן בינלאומית גדולה, ככל הנראה פרמירה, בפברואר 2013 לפי מחיר של 15 דולר למניה, כלומר מחצית מהשווי לפיו תימכר עתה.

העלייה בשווי החברה מוסברת בין השאר בקבלת אישור שווק לגלולת הוידיאו לאבחון פוליפים שעשויים להתפתח לסרטן המעי הגס ביפן ביולי 2013, וכן הסכמתו של משרד הבריאות היפני לתת החזר של 840 דולר עבור הוצאות בדיקה באמצעות גלולת הוידיאו PillCam Colon. ההחזר, שייכנס לתוקפו בינואר 2014, עשוי לפתוח בפני גיוון אימג'ינג שוק של מיליארד דולר בשנה.

גיוון מצפה לקבל עוד ב-2014 את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשווק את גלולת ה-PillCam Colon בארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker