בנק הפועלים אישר: אנו בוחנים את רכישת בנק דיסקונט ניו יורק

בנק דיסקונט בוחן את מכירת החברה הבת כדי לחזק את יחס הלימות ההון של הקבוצה. בשוק ההון מערכים כי הסיכויים שהבדיקה של בנק הפועלים תתגבש לעסקה נמוכים

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק הפועלים דיווח היום (ה') לבורסה כי הוא נמצא בתהליך בחינת אפשרות לרכישת בנק דיסקונט ניו יורק (Discount Bancorp, Inc). זו הפעם הראשונה שבה בנק הפועלים מתייחס לנושא זה באופן פורמלי, והגילוי בנושא ניתן ככל הנראה בעקבות כניסה להליך בדיקת נאותות.

בנק דיסקונט בוחן את מכירת החברה הבת שלו, בנק דיסקונט ניו יורק, כדי לחזק את יחס הלימות ההון של קבוצת דיסקונט באופן שיאפשר לבנק בישראל להגדיל את היקף האשראי שלו לציבור - וכפועל יוצא מכך להגדיל את הכנסות הריבית של הבנק. בשנה האחרונה דיסקונט כיווץ את תיק האשראי כדי לחזק את יחס הלימות ההון.

בדו"חות הכספיים של בנק דיסקונט, שפורסמו בשבוע שעבר, נכתב כי דיסקונט שכר בנקים להשקעות בניו יורק כדי לקבל אינדיקציות ממשקיעים לאפשרות למכירת החזקות בבנק דיסקונט ניו יורק. בעקבות אינדיקציות חיוביות שהתקבלו, החליט דיסקונט להיכנס להליך בדיקת נאותות עם כמה גורמים. לפי הערכות, בדירקטוריון דיסקונט מצפים למכור את החברה הבת בכ–900 מיליון דולר, אך מעדיפים מכירת נתח של כ–30% בלבד ממניות הבנק.

מנכ"ל בנק הפועלים, ציון קינןצילום: דודו בכר

ההערכות בשוק ההון הן כי הסיכויים שהבחינה מצד הפועלים תתגבש לכדי עסקה הם נמוכים, שכן עבור הפועלים רכישת מלוא הבעלות על דיסקונט ניו יורק עלולה להוביל לעצירה בחלוקת הדיווידנדים של הבנק באופן שיקשה על תוכניות קבוצת אריסון להפחית את שיעורי המינוף בחברת האחזקות הפרטית של בעלת השליטה בבנק שרי אריסון. רכישת רק חלק ממניות דיסקונט ניו יורק עלולה להיות בעייתית מבחינה רגולטורית שכן הדבר יהפוך את הבנקים דיסקונט והפועלים לשותפים - בעוד השניים אמורים להתחרות האחד בשני.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker