האם דנקנר בדרך החוצה?

פסגות, אקסלנס ומיטב דש תומכים בהעברת אי.די.בי לאלשטיין-בן משה

בהראל פיננסים, שניסתה למכור השבוע אג"ח של אי.די.בי אחזקות, עדיין לא החליטו כיצד להצביע. גם נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות תומכת בהצעת אלשטיין ובן משה. גרנובסקי: "עדיין לא פגשתי את השותפים החדשים שלי. אני סומך על דנקנר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים12

אתמול בבוקר החלו ההצבעות המקדימות של מחזיקי אג"ח אי.די.בי אחזקות על הצעת הסדר החוב העדיפה בעיניהם; תוצאותיהן הסופיות ייוודעו רק בתחילת השבוע הבא.

לפי המסתמן, בתי ההשקעות הגדולים מעדיפים לתמוך בהצעה שהגישו אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה (הצעת אלשטיין־אקסטרה), ולדחות את הצעת הקבוצה של נוחי דנקנר ואלכס גרנובסקי.

שלושת בתי ההשקעות הגדולים בשוק, פסגות, מיטב דש וכנראה גם אקסלנס עשויים להצביע בעד הצעת אלשטיין-אקסטרה. אקסלנס הוא חלק מנציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות. ועדות ההשקעה של אקסלנס צריכות לאשר את הצבעת גופי ההשקעות של החברה. אתמול פירסמה גם נציגות מחזיקי האג"ח את המלצתה למחזיקים התומכת בהצעת אלשטיין-אקסטרה. בהראל פיננסים, המחזיקה באג"ח של אי.די.בי אחזקות בסכום של כ–60 מיליון שקל, עדיין לא החליטו כיצד להצביע. בשבוע האחרון ניסתה הראל למכור את אחזקתה באג"ח אלה בשוק.

נוחי דנקנרצילום: עופר וקנין

ככל הנראה, גם קרן גלעד, קרן גימלאות לעובדים הדתיים, הנמצאת תחת ניהולו של יואב ערמוני, חבר נציגות מחזיקי האג"ח באי.די.בי אחזקות, תצביע בעד קבוצת אלשטיין־אקסטרה. עדיין לא ידוע כיצד יצביעו חברות הביטוח הגדולות, מגדל, הפניקס ומנורה. גם בבנק לאומי שלו אי.די.בי אחזקות חייבת כ-100 מיליון שקל, עדיין לא החליטו כיצד להצביע.

שתי ההצעות המשופרות שהגישו הקבוצות בשבוע שעבר, מציגות ערך כלכלי דומה של החזר לנושים בסכום של כ–1.5 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker