גלוב קרסה בעוד 45% אחרי נפילה של 53% שלשום; החברה נערכת לגיוס הון נוסף

שותפות חיפושי הגז והנפט הודיעה כי לא "נרשמה זרימה משמעותית" בקידוח אופק 2 והביאה לצניחה במניה שלה ■ עם זאת, החברה תגייס חמישה מיליון שקל נוספים כדי לממן את מבחני ההפקה של הקידוח

דרור רייך
דרור רייך

מניית  גלוב אקספלריישן נפלה היום (ד') בעוד 45% אחרי שצנחה ב–52.7% שלשום. הסיבה לקריסת המניה היא הודעה שפירסמה אתמול בבוקר החברה כי "במבחני הפקה שבוצעו עד כה לא נרשמה זרימה משמעותית של פטרוליום".

משמעות הדבר היא שקידוח אופק 2, הנערך זה כמה חודשים צפונית למושב ניר צבי, הוא כנראה יבש. בגלוב עדין מציינים כי "הנתונים שנאספו בתחתית הקידוח יועברו להמשך ניתוח והערכה אצל מהנדסי הפקה ומומחים לתחום", אך את המשקיעים, כנראה, זה לא כל כך שיכנע. שווי השוק של החברה ירד מ-40 מיליון שקל בתחילת השבוע לכ-16 מיליון שקל כעת.

משקיעים מנוסים מכירים את הסיכון והפוטנציאל הגלום במניות המגזר, אך ההודעות החיוביות של צביקה דרין, מנכ"ל גלוב, כי "התוצאות עד כה עמדו בציפיות של  הנהלת החברה" ומהחברה עצמה שציינה כי "בשבועות האחרונים התגלו סימנים משמעותיים לגז בקידוח אופק 2" - גרמו אפילו לצחי סולטן, בעל השליטה בחברת מודיעין אנרגיה, לרכוש בתחילת נובמבר 8.3% מגלוב תמורת 3.8 מיליון שקל כחלק מהנפקה שביצעה גלוב, בה גייסה 13 מיליון שקל.

קידוח אופק 2צילום: נועם ילין

בתום ההודעה ציינה החברה כי היא נערכת לגיוס הון נוסף כדי שתוכל להמשיך במבחני ההפקה של אופק 2 בסכום של 5 מיליון דולר. "בשלב זה", נאמר בהודעה, "אין לשותפות אמצעים כספיים לביצוע מבחני ההפקה הנוספים, ולכן ביצועם כפוף לגיוס ההון יחד עם אפשרות לצירוף שותפים לרישיונות הקידוח".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ