נציגות אג"ח אי.די.בי תמליץ: הצעת אלשטיין-בן משה עדיפה על דנקנר

ההמלצה טרם פורסמה רשמית, אך נודע כי בנציגות אי.די.בי אחזקות הגיעו למסקנה כי הצעת אלשטיין-בן משה עדיפה וודאית יותר ■ במקביל, הודיע הבוקר השופט אורנשטיין: לא עוצר את ההצבעות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר בדיקת ההצעות וחוות דעת המומחה הכלכלי של אייל גבאי, נציגות מחזיקי אג"ח של אי.די.בי אחזקות תמליץ לנושים להצביע בעד ההצעה המשותפת של חברות אקסטרה הולדינג, שבראשות מוטי בן משה, וקבוצת דולפין, שבראשות אדוארדו אלשטיין הארגנטינאי, ולא קבוצת דנקנר-גרנובסקי.

שתי ההצעות המשופרות שהגישו הקבוצות בשבוע שעבר מציגות ערך כלכלי דומה של החזר לנושים, בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל, אך בנציגות של אי.די.בי אחזקות רואים בהצעה של אלשטיין-בן משה הצעה ודאית יותר ובעלת סיכויים גבוהים יותר להתממשות. נציגות מחזיקי אג"ח של אי.די.בי אחזקות מורכבת מגלעד, קרנות הפנסיה של הדתיים, ובית ההשקעות אקסלנס.

גם המחזיקים הפרטיים עם אלשטיין-בן משה

בתוך כך, גם קבוצת תמורות עומדת להמליץ למחזיקי איגרות החוב הפרטיים לתמוך בהצעת המשותפת של בן משה-אלשטיין. בנוסף, קבוצת המחזיקים הפרטיים, שבראשה עומד אוהד אלוני, מייסד ארגון "ההגנה על חסכונות הציבור", עומדת להמליץ למחזיקי אגרות החוב הפרטיים " לעשות כראות עיניהם".

לדברי אלוני, "כל ההחלטות ששמעתם ממני עד כה התקבלו על ידי צוות מומחים אשר פועל כחלק בלתי נפרד מהארגון. גם אתמול לאחר ההצבעה קיימת נטייה אצל מרבית האנשים להצעת דנקנר-גרנובסקי. אך במצב הנוכחי אנחנו לא יכולים להמליץ לאנשים במה לבחור. לכן ראוי כי כל אחד יקבל החלטה כראות עיניו. מבלי קשה בנוגע לסעיפים הנוספים האם אנו נמליץ להצביע בעד הסעיף אשר מאפשר להעביר את ההצעה אשר תקבל את מרבית הקולות גם אם לא התקבלה ברוב הדרוש בחוק של 75%".

נוחי דנקנר בדרך לדיון בבית המשפט בעניין החובות של אי.די.בי.צילום: עופר וקנין

השופט החליט לא לעצור את ההצבעות 

אתמול דחה השופט איתן אורנשטיין את בקשת כונס הנכסים הרשמי ורשות ניירות ערך לדחות את ההצבעות עד לאחר השלמת חקיקתו של חוק הריכוזיות. הבוקר הודיע אורנשטיין כי לא יעצור את ההצבעות: "כמו שהורתי אתמול בהחלטתי לא ראיתי בנימוקי הבקשה כדי להצדיק את דחיית כינוס האסיפות עצמן וההצבעות בהן. למותר לציין שהטענות שמורות לצדדים, שיכולים להביאן לפני בית המשפט בעת שההסדר יובא לאישורו".

אחר שהכנ"ר הודיע כי הוא מתנגד לקיום האסיפות, הגישה אתמול רשות ניירות ערך (ני"ע) לשופט איתן אורנשטיין בקשה לעיכוב אסיפות הנושים בהסדר אי.די.בי. הרשות הצטרפה לנימוקים שהציג המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט וכונס הנכסים הרשמי לפיהם הצעת חוק הריכוזיות עלולה לסכל את האפשרות של קבוצת דנקנר-גרנובסקי לקבל לידיה את השליטה בקונצרן במתכונתה הנוכחית.

בנוסף, טענה הרשות בעמדה שהגישה לבית המשפט כי קיימת בעייתיות מסוימת גם בהצעה של קבוצת אלשטיין-בן משה אם כי בעיה זו אינה מחייבת עיכוב של האסיפות. הרשות ציינה כי בהצעת אלשטיין קיימת אפשרות כי בעתיד יהיה עליו לממן מכיסו תשלומים מסוימים. לפי עמדת הרשות, במצב כזה עשויה להתעורר בעתיד בעייה של גילוי מידע למשקיעים בדבר יכולתו האישית של אלשטיין לעמוד בהתחייבות כספית זו. ברשות מצפים כנראה כי אלשטיין ימצא פתרון לקושי זה בהצעת הקבוצה.

קודם לכן, קבע המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט, כי ספק אם ניתן למכור את קונצרן אי.די.בי לפירמידות חדשות – גם אם מדובר בפירמידות מחוץ למדינת ישראל. בכך קובע משרד המשפטים, בפועל, כי שתי הצעות הרכישה לקונצרן אי.די.בי - גם זו של קבוצת דנקנר-גרנובסקי וגם זו של קבוצת אלשטיין-בן משה, עלולות לסתור את הצעת חוק הריכוזיות - שאמור להשלים את הליכי החקיקה שלו במהלך השבועיים הקרובים.

השופט איתן אורנשטייןצילום: מוטי מילרוד

אידיבי מחזקת את הכספים למען ההסדר

קבוצת דנקנר גרנובסקי הבהירה היום כי האחים נקש וקבוצת נטו יפקידו מחר סכום נוסף של כ-73-90 מיליון שקל ,מתוכו כ-23-40 מיליון ש״ח יופקדו על ידי קבוצת נקש וכ-50 מיליון ש״ח יופקד על ידי קבוצת נץ.לאחר ההפקדה מחר הכספים להבטחת השקעת קבוצת דנקנר גרנובסקי יעמוד על כ 817-834 מיליון שקל

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות