חברה אמריקאית תזרים לקולפלנט 6 מ' ד' בהשקעה במניות ותמורת הסכם רישוי

קולפלנט גייסה בתוך חודשיים 8.5 מיליון דולר בהקצאה של 19% ממניותיה. הנהלת החברה העריכה לפני העסקה שמקורות המימון שלה יספיקו עד לרבעון השני של 2014

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
יורם גביזון

חברת קולפלנט, שמפתחת ומייצרת מכשור רפואי על בסיס קולגן אנושי, ממשיכה לצרף משקיעים זרים ולדלל את אחזקות המייסדים במחירים נמוכים משמעותית ממחיר ההנפקה. קולפנט חתמה על הסכם השקעה ומתן רישיון ייצור, פיתוח ושיווק עם חברה אמריקאית.

ההסכם קובע שהחברה האמריקאית תרכוש בהקצאה 9% ממניותיה של החברה לאחר ההנפקה תמורת 2.5 מיליון דולר ובמחיר של 52.3 אגורות למניה - 47% יותר ממחיר המניה עם פתיחת המסחר. מניית קולפלנט הגיבה להסכם בעלייה של 2.2% למחיר של 36.4 אגורות - כ–30% יותר ממחיר ההקצאה לחברה האמריקאית ומשקף שווי שוק של 61.4 מיליון שקל.

בנוסף להשקעה של 2.5 מיליון דולר, החברה האמריקאית תרכוש תמורת 3.5 מיליון דולר זכויות לייצור קולגן בארה"ב בלבד ועבור החברה, וכן זכות לייצור ושיווק בלעדי של מוצרים מבוססי קולגן לשימושים דרמטולוגיים וקוסמטיים בלבד בעולם כולו.

עובדת מעבדה
צילום: בלומברג

החברה האמריקאית תשלם מיליון דולר מתוך סכום של 3.5 מיליון דולר בתוך חודש מהשלמתם של הסכמי השקעה ורישיון, ואת היתרה בשני תשלומים של מיליון דולר ו–1.5 מיליון דולר בכפוף לעמידה בשתי אבני דרך. החברה האמריקאית תקבל זכות לשמש קבלן משנה של קולפלנט לאספקת קולגן, אם תעמוד בתנאי איכות ומחיר שייקבעו בידי קולפנט.

החברה האמריקאית תשלם לקולפנט תמלוגים חד־ספרתיים בגין מכירות של מוצרים מבוססי קולגן. על פי ההסכם, קולפלנט והחברה האמריקאית יחתמו על הסכמי השקעה ורישיון עד לסוף ינואר 2014.

לפני ההסכם עם החברה האמריקאית, חתמה קולפנט בתחילת אוקטובר 2013 על הסכם להשקעה של 2.5 מיליון דולר על ידי החברה הסינית טראווין (Trauwin) תמורת 10% מהונה של החברה ובמחיר של 53 אגורות למניה. טראווין נשלטת בידי Qian Fuqing, שהוא יזם בתחום המכשור הרפואי שמכר ב–2013 את אחת החברות בשליטתו, Trauson, לענקית המכשור הרפואי חברת Stryker.

קולפלנט הוקמה ב–2004 על בסיס מחקריו של פרופ' עודד שוסיוב, שמחזיק עדיין ב–4.8% ממניות החברה. שוסיוב פיתח תהליך שמחקה את ייצור הקולגן בבני אדם והופך באמצעות הנדסה גנטית את צמח הטבק למפעל לייצור קולגן באמצעות החדרה של חמישה גנים אנושיים שאחראים על ייצור הקולגן לצמח הטבק.

קולפלנט לא נחלה עד כה הצלחה מסחרית משמעותית, ובדו"ח הכספי לרבעון השלישי של 2013 כללו רואי החשבון של החברה הערה בדבר ספקות בנוגע להמשך קיומה של החברה כעסק חי. זאת לנוכח הפסד של 11.8 מיליון שקל בינואר־ספטמבר 2013 וגירעון של 8.6 מיליון שקל בתזרים המזומנים מפעילותה השוטפת.

קולפלנט החזיקה ב–2.1 מיליון שקל בלבד בקופתה בסוף הרבעון השלישי של 2013, והעריכה שההשקעה של החברה הסינית ותוכנית התייעלות בה נקטה החל באפריל 2013 עשויים לספק לה מקורות שיאפשרו את המשך פעילותה עד לרבעון השני של 2014, כך שייתכן שהשקעתה של החברה האמריקאית תקנה לקולפלנט כמעט שנתיים נוספות של פעילות בהנחה שקצב שריפת המזומנים - 11 מיליון שקל ב–12 החודשים האחרונים - יישאר בעינו.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker