אמבלייז לגבאי ואולמן: איך עמי משה תורן קשור לחברת אקסטרה?

לפי אמבלייז, ברישומי רשם החברות הגרמני כתוב כי עמי משה תורן מחזיק ב-20% מקבוצת אקסטרה, שמתמודדת על השליטה באי.די.בי ■ בן משה: עמי תורן לא שותף ולא היה שותף

שלי אפלברג
שלי אפלברג

מידע חדש הגיע היום למשקיף מטעם ביהמ"ש חגי אולמן והמומחה מטעם ביהמ"ש אייל גבאי לגבי קבוצת אקסטרה שמתמודדת על רכישת אי.די.בי. חברת אמבלייז, חברה בת של בי.גי.איי השקעות שבשליטת אלכסנדר גרנובסקי, פנתה אליהם בדרישה לברר מיהו עמי משה תורן, שלטענתה מחזיק בשרשור בקבוצת אקסטרה. אמבלייז, שבאמצעות קופת המזומנים שלה מתכנן גרנובסקי להשתלט על אי.די.בי, שלחה לגבאי ולאולמן מכתב באמצעות עוה"ד ישראל שמעונוב, בו הביעה פליאה למה מוטי בן משה שמחזיק בקבוצת אקסטרה לא חשף את זהותו.

"היום הגיע לידיעתנו מידע מרישומי רשם החברות הגרמני, בנוגע לשרשור הבעלות הרב שכבתי בקבוצת קסטרה, לפיו קבוצת אקסטרה נשלטת 80% על ידי שותפות שוויצרים בשם glotec capital management ptarners ו-20% על ידי אחד, מר עמי משה תורן, שהוא השותף המנהל וגם בעל זכות החתימה היחידה בשותפות. מוטי בן משה טוען שהוא בעל השליטה היחידי בקבוצת אקסטרה וכי העביר מידע על כך לידיו של גבאי המומחה הכלכלי. נבקשתם לבצע בדחיפות בדיקה של המידע הקיים בידיכם לנוכח נתונים אלה וככל שצריך נבקשכם לעדכן כל רשות רלוונטית שיש לה עניין בבדיקת השליטה של מי שמתיימר לשלוט בחברה ציבורית מרכזית במשק הישראלי וכל רשות רלוונטית אחרת".

בתחילת אסיפת מחזיקי האג"ח של אי.די.בי שנערכת כעת עלה בן משה לבמה והתייחס למכתב אותו פירסמה אמבלייז: "בשעות האחרונות יש ספינים בתקשורת שמפקפקים בשליטה שלי בקבוצת אקסטרה. אני רוצה להגיד לכם בצורה ברורה וחד משמעית - ענינו על כל מה שהתבקשנו, סיפקנו מכתב מעורכי הדין שנותן תצהיר ברור של מבנה האחזקות של אקסטרה שמשורשרת בצורה מלאה וחד משמעית אלי. עמי תורן לא שותף ואף פעם לא היה שותף". בתשובה להערת עו"ד שמעונוב כי עמי תורן מופיע ברשם החברות בגרמניה ענה בן משה כי "הוא היה רק דירקטור בגלוטק בקרן פייווט אקוויטי. אני לא יודע איזה רשומים מצאת אבל יש תצהיר מלא של עורכי הדין על אמיתות הדברים".

מוטי בן משה. אסקטרה בבעלותו הבלעדית?צילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker