מהפך חשבונאי: דיור מוגן יסווג כנדל"ן להשקעה

רשות ניירות ערך קיבלה את עמדתה של חברת יורופורט, בעלת השליטה במגדלי הים התיכון, לפיה יש לסווג את נכסי הדיור לאוכלוסייה מבוגרת כנדל"ן להשקעה - ולא כרכוש קבוע כפי שסווג עד כה

דרור רייך
דרור רייך

חברת יורופורט, בעלת השליטה במגדלי הים התיכון, בניהולו של מוטי קירשנבאום, מדווחת כי לאחר דין ודברים עם רשות ניירות ערך היא קיבלה את עמדתה לסיווג נכסי הדיור לאוכלוסייה מבוגרת של מגדלי הים התיכון כנדל"ן להשקעה, במקום רכוש קבוע כפי שסווג עד כה. השינוי החשבונאי ייושם החל מהדו"חות השנתיים לשנת 2013.

בעקבות השינוי החשבונאי תחדל יורופורט לרשום מידי שנה הוצאות פחת בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בגין פעילותה בתחום הדיור המוגן, שיתווספו לשורת הרווח ויגדילו אותה באופן משמעותי.

מוטי קירשנבאום, יו"ר מגדלי הים התיכון וחברת יורופורט, מסר: "אנו שמחים כי רשות ניירות ערך קיבלה את עמדתנו בנושא הסיווג החשבונאי של בתי הדיור לאוכלוסייה מבוגרת של מגדלי הים התיכון. סיווג כנדל"ן להשקעה משקף בצורה נאותה יותר את המהות העסקית והכלכלית של עסקי הדיור לאוכלוסייה מבוגרת. אנו מודים לצוות רשות ני"ע על שיתוף הפעולה עם החברה במשך 4 שנים של התדיינויות מעמיקות ומקצועיות ומאמינים כי השינוי החשבונאי יוביל להתעניינות בתחום גם מצד משקיעים מוסדיים וקרנות השקעה. להערכתנו, התחום יהנה בשנים הקרובות מצמיחה מואצת ועודפי ביקוש על ההיצע.

תחום הדיור לאוכלוסייה מבוגרת זוכה בשנים האחרונות להתעניינות גוברת מצד יזמי נדל"ן בישראל. רישום בתחום הנכסים כרכוש קבוע, כפי שהיה נהוג עד כה, גרם מצד אחד לחברות המחזיקות בהן לרשום מידי שנה הוצאות פחת גדולות, מצד שני החברות לא נהנו מעליית ערך נדל"ן להשקעה שלא נזקף לשורת הרווח. שינוי הרישום החשבונאי ישקף להערכת החברה את המהות העסקית והכלכלית של עסקי הדיור לאוכלוסייה מבוגרת.

מוטי קירשנבאום, בעל השליטה ביורופורט צילום: טלי מאייר

פירמת רואי החשבון BDO, שמלווה את החברה, מציינת כי "המשמעות הישירה של השינוי הינה כי הדו"חות הכספיים של חברות אלו יראו אטרקטיביים למשקיעים ובנוסף, תגדל שורת העודפים - ואיתה האפשרות לחלוקת דיווידנד".

את הדיונים הובילה יורופורט ביחד עם רואה חשבון משה פרץ ממשרד PWC ישראל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker