סאנפלאואר תרכוש חמישה מתקנים פוטו-וולטאיים תמורת 40 מיליון שקל

סכום הרכישה כולל מימון מבנקים ישראלים בהיקף של 25 מיליון שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת סאנפלאואר, שבשליטת רוני בירם וגיל דויטש, חתמה על הסכם לרכישת חמישה מתקנים פוטו־וולטאיים בישראל שהספקם 2.4 מגה־ואט תמורת סכום כולל של 40 מיליון שקל. סכום הרכישה כולל את המימון מבנקים ישראליים בהיקף של 25 מיליון שקל שמימן את הקמתם, כך שסאנפלאואר תשלם לבעלי המתקנים 15 מיליון שקל.

סאנפלאואר, שיוזמת מקימה ומפעילה מתקנים לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו־וולטאית, וכן מאנרגיית רוח, מתכננת לפעול להרחבת המימון הבנקאי עד ל–80% מסכום הרכישה. השלמת העסקה כפופה לקיומם של תנאים מתלים כולל אישור שר האנרגיה והמים.

אורלי כירם, מנכ"לית סאנפלאואר

רכישת המתקנים נעשתה בעקבות משא ומתן שנוהל לרכישת חמישה מתקנים נוספים. אולם להערכת סאנפלאואר, שמנוהלת על ידי אורלי כירם, בשלב זה נראה שאף לא אחד מהם יירכש. סאנפלאואר הפסידה 26.5 מיליון שקל במחזור של 32.5 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2013, בהשוואה לרווח של 19 מיליון שקל במחזור של 25.5 מיליון שקל במקביל ב–2012. ההפסד נובע מהפרשה של 11.4 מיליון יורו בחברה הבת הספרדית גילץ ספרד כתוצאה מירידת ערכם של שלושה פרויקטים פוטו־וולטאיים שכבר הושלמו על רקע הרפורמה הצפויה בספרד בתעריפי החשמל מאנרגיה מתחדשת, וכן מהעובדה שסאנפלאואר זקפה רווח של 12 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2012 לעליית ערך נדל"ן להשקעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker