סוף עידן ברונפמן בדיסקונט: הקבוצה חדלה מלשמש כבעלת השליטה בבנק

קבוצת ברונפמן-שראן מימשה אתמול 7% ממניות דיסקונט ועליה להשלים מכירת יתרת המניות בתוך שנתיים ■ נציג בעלי השליטה בדירקטוריון הבנק, יוסי צ'חנובר, יידרש להתפטר בתוך חצי שנה

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

בנק דיסקונט מסר הבוקר באופן רשמי כי בעקבות מכירת 7% ממניות הבנק על ידי בעלי השליטה, איבדה קבוצת ברונפמן-שראן את השליטה בדיסקונט ובמקום זאת נגידת בנק ישראל העניקה לקבוצה היתר להחזיק ביתרת המניות שבידיה (18%) לתקופה קצובה. בנק ישראל העניק לקבוצת ברונפמן-שראן תקופה של שנתיים להשלים מכירה של יתרת אחזקותיהם בבנק. אם בתקופה של שנתיים המניות לא יימכרו, יוכל בנק ישראל להורות על מכירה כפויה ומיידית של המניות.

מהמסמכים שבנק דיסקונט שיגר הבוקר לבורסה, עולה כי קבוצת ברונפמן-שראן פנתה לבנק ישראל בבקשה לצאת למהלך של ביזור השליטה בבנק עוד באוקטובר 2013 וההיתר לצאת למהלך פיזור השליטה נמסר לקבוצה בתחילת השבוע.

יו"ר דיסקונט, יוסי בכר (מימין), ומת'יו ברונפמן. איתות שלילי למצבו של דיסקונטצילום: תומר אפלבאום

בנק ישראל העניק ליו"ר הבנק יוסי בכר היתר להמשיך לכהן כיו"ר, וגם יתר חברי הדירקטוריון יוכלו להמשיך בכהונתם למעט דירקטורים המזוהים עם קבוצת השליטה בבנק - ככל הנראה הכוונה היא לדירקטור יוסי צ'חנובר שהינו נציג בעלי השליטה בדירקטוריון. צ'חנובר יידרש להתפטר מתפקידו בתוך חצי שנה.

לאחר סיום כהונתו של כל אחד מהדירקטורים בבנק, יתמנה במקומו דירקטור באמצעות ועדה ציבורית לבחירת דירקטורים - מנגנון שנועד לנטרל את יכולת השליטה של בעלי המניות בבנק על הרכב הדירקטוריון.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker