שיא של כל הזמנים: תעשיית קרנות הנאמנות גייסה מתחילת השנה 50 מיליארד ש'

מיטב דש: מתוך סכום זה, 30 מיליארד שקל נותבו לקרנות המסורתיות, שבנובמבר גייסו כ-4.9 מיליארד שקל, בדומה לאוקטובר. בנוסף, בנובמבר נרשם שיא בקצב היומי של הגיוסים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הבורסות בעולם רושמות כל יום שיא חדש, וגם תעשיית הקרנות הישראלית משגשגת. מנתונים שאסף בית ההשקעות מיטב דש, עולה כי תעשיית הקרנות גייסה מתחילת השנה כ-50 מיליארד שקל.

מתוך סכום זה, 30 מיליארד שקל נותבו אל הקרנות המסורתיות, כאשר רק בנובמבר נהנו הקרנות המסורתיות מגיוסים של 4.9 מיליארד שקל - סכום דומה לזה שגייסו באוקטובר. בנוסף, מדגישים במיטב דש, קצב הגיוסים ב–20 ימי המסחר האחרונים מייצג שיא בקצב הגיוסים היומי.

קרנות אג"ח כלליות וקונצרניות אחראיות ל–95% מכלל הגיוסים של הקרנות המסורתיות: מתחילת השנה גייסו הקרנות האלה כ–28.6 מיליארד שקל - מתוכם כ–3.25 מיליארד שקל בנובמבר. במיטב דש מציינים גם כי נמשכת הנהירה של המשקיעים אל עבר קרנות האג"ח המעורבות עם מניות, 10/90, 20/80, 25/75 וכדומה.

למרות התשואות של מדדי המניות חלה ירידה של יותר מ–20% בקצב הגיוסים לקרנות המנייתיות, שגייסו רק 770 מיליון שקל, מדווחים במיטב דש. כמו כן, נרשמה עלייה של כ–30% בקצב הגיוס לאג"ח הקונצרניות, שהשלים בנובמבר גיוס של 450 מיליון שקל - מתוכם כ–230 מיליון שקל נותבו לקרנות מחקות מדדים. על פי הנתונים שהציג מיטב דש, הציבור משך השנה מהקרנות הכספיות כ–1.4 מיליארד שקל.

הבורסה לניירות ערך בתל אביבצילום: בלומברג

בנובמבר מדדי ת"א 25 ות"א 100 הניבו למשקיעים תשואה של 5.4% ו–4.9%, בהתאמה, ונרשמה עלייה של 1.2% במדד ת"א 75.

האג"ח הממשלתיות רשמו עליות שערים: מדד ממשלתי כללי עלה בנובמבר בכ–0.9%, בהובלת האג"ח הצמודות הארוכות שזינקו בכ-1.5%. בעקבות כך, קרנות אג"ח מדינה גייסו בנובמבר כ–430 מיליון שקל - גיוס חודשי חיובי ראשון השנה. ועדיין, מתחילת השנה, הפדיונות בקרנות אג"ח מדינה הסתכמו בכ–2.4 מיליארד שקל - האפיק בעל הפדיון הגדול ביותר ביותר בקרב הקרנות המסורתיות.

נכון ל–30 בנובמבר, תעשיית הקרנות מנהלת כ–228.9 מיליארד שקל - שמתוכם הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ–167.1 מיליארד שקל, והקרנות הכספיות מנהלות כ–61.7 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker