נאמני אי.די.בי פיתוח למומחה: "לבחור בהצעה שמזרימה יותר כסף לפיתוח"

לטענת הנאמנים, עד לפני חודשיים היה ברור שאי.די.בי פיתוח נדרשת ל-700 מיליון שקל שאותם אף אחת מההצעות לא נותנת ■ לדבריהם, הצעת נוחי דנקנר־אלכסנדר גרנובסקי נראית עדיפה, אך אם בחונים את הביטחונות שהוענקו על ידי שתי הקבוצות, הצעת אלשטיין-בן משה עדיפה

שלי אפלברג
שלי אפלברג

נאמני אגרות החוב של אי.די.בי פיתוח, החברה הבת של אי.די.בי אחזקות, הגישו אתמול (ד') למומחה אייל גבאי את ההסתייגויות שלהם בנוגע לשני מתווי ההסדר שהוגשו באי.די.בי אחזקות. הנאמנים מזהירים את המומחה כי הצעת נוחי דנקנר-אלכסנדר גרנובסקי נראית על פניה עדיפה להצעת אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, אך לטענתם אם בוחנים את הביטחונות שהוענקו על ידי שתי הקבוצות, הצעת אלשטיין בן משה עדיפה באופן חד.

לשיטתם, הם התאכזבו משתי ההצעות. עד לפני חודשיים היה מובן שבעקבות ההסדר צפויה להיות הזרמה בהיקף של כ–700 מיליון שקל לאי.די.בי. פיתוח, סכום שלא מופיע בשני המתווים המוצעים. לדעתם, הצעת אי.די.בי אינה מבטיחה הזרמה מספיק גבוהה והצעת אלשטיין בן משה אינה נותנת מענה מספק לצורכי התזרים של פיתוח ואין מענה מספק בהתחייבות להזרמה עתידית של כספים נוספים ב–2014–2015, שכן היא אינה מגובה בביטחונות ממשיים.

הנאמנים טוענים כי לפני שתימכר כלל ביטוח, עלולה אי.ד.בי פיתוח להגיע לבעיה תזרימית.

הנאמנים דורשים כי שתי הקבוצות יציגו התחייבות שלפיה אם יזכו נושי פיתוח בתביעות הנגזרות שעומדות כיום בבית המשפט, הזכות שלהם לקבלת הכספים לא תיפקע ולא תבוטל. עוד הם דורשים לדעת כיצד בכוונת שני הקבוצות להבטיח כי יישארו מספיק כספים כדי לשלם את התשלומים של התביעות הנגזרות.

הנאמנים מזכירים למומחה גבאי, כי הוא והמשקיף, עו"ד חגי אולמן, דרשו מהמתחרים לרכישת אי.די.בי כי יפקידו 700 מיליון שקל כתנאי מוקדם לאישור ההסכם, אך לטענתם עד כה גייסה קבוצת דנקנר־גרנובסקי ביטחונות של 679 מיליון שקל בלבד. ושחלק מהסכום עוד לא הוזרם בפועל.

"אי ההצלחה לעמוד ברף המינימום בשלב כה מתקדם מעורר חשש ממשי כי אין בידי הקבוצה את היכולת הכלכלית הנדרשת. אם לא הצליחו לגייס עוד 20 מיליון שקל כיצד מצפים כי יגייסו מאות מיליונים נוספים הנדרשים להם בשביל לעמוד במלוא התחייבויותיהם על פי ההצעה", שואלים נאמני איגרות החוב של פיתוח.

עוד מלינים הנאמנים כי קבוצת גרנובסקי־דנקנר אינה עומדת בתנאי החוק לריכוזיות שאמור לעבור בקרוב בכנסת. "עם פרסום החוק ברשומות הצעת הקבוצה תהפוך למשימה בלתי אפשרית", הם מזהירים.

לגבי הצעת אלשטיין ובן משה קובעים נאמני איגרות החוב של אי.די.בי פיתוח כי אין כל התייחסות לגבי הסכומים שבכוונת הקבוצה להזרים במקרה שבו עסקת כלל תושלם. לדעתם, אין מספיק בכספי המכירה בשביל להתמודד עם בעיות. הנאמנים מייעצים לגבאי לחבור בהצעה הממקסמת את ההזרמה הכי גדולה לאי.די.בי פיתוח אך הזרמה שתתבצע בוודאות הגבוהה ביותר.

אייל גבאיצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker