תביעה בסך 30 מיליון שקל נגד אורורה פידליטי: התרשלה כנאמן מחזיקי האג"ח של חפציבה חופים שבפירוק

גזית בן גל, הנאמן הנוכחי למחזיקי האג"ח של חפציבה חופים: "שטר הנאמנות הופר, שעבודים לא נרשמו" ■ אורורה: "פעלנו כשורה"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הנאמנויות אורורה פידליטי "התרשלה בתפקידה וגרמה למחזיקי איגרות החוב של חברת חפציבה חופים נזקים בגובה עשרות מיליוני שקלים" - כך טוענת חברת גזית בן גל נאמנויות, הנאמן הנוכחי למחזיקי האג"ח של חפציבה חופים, בתביעה בסך כ–30 מיליון שקל שהגישה בשבוע שעבר למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

אורורה פידליטי שימשה כנאמן הקודם של מחזיקי אג"ח סדרה א' של חפציבה חופים, שהיתה חלק מקבוצת חפציבה שקרסה.

חפציבה חופים הוקמה ב–2005 לצורך ייזום והקמת פרויקט המגורים חופים, ממערב לחדרה, בין מכמורת לקיסריה, שתוכנן לכלול 18 בניינים עם כ–1,100 יחידות דיור, מכרז מסחרי ומבני ציבור, על שטח של כ–150 דונם. חפציבה חופים היתה חלק מקבוצת חפציבה, שהיתה בשליטת בועז יונה, והיא קרסה יחד עם כל חברות הקבוצה במחצית השנייה של 2007. חפציבה חופים נמצאת כיום בהליכי פירוק.

במרכז התביעה עומדת הנפקת אג"ח שביצעה חפציבה חופים, שבה היא גייסה כ–172 מיליון שקל. לטענת גזית בן גל נאמנויות, "מחזיקי האג"ח, שהלוו לחברה סכומי עתק במועד קריסת החברות, מצאו עצמם מול שוקת שבורה - תוך שמתברר להם לראשונה, רק בדיעבד, כי שעבודים להבטחת תשלומי איגרות החוב לא נרשמו".

באמצעות עו"ד רם ז'אן ממשרד עמר, רייטר, ז'אן, שוכטוביץ ושות', טוענת גזית בן גל כי אורורה פידליטי "הפרה את החובות החלות עליה בכך שלא נקטה בפעולות הדרושות כדי להבטיח, עוד בטרם הועברו כספי תמורת ההנפקה לחפציבה חופים, את עמידת החברה בהתחייבויותיה מכוח התשקיף ושטר הנאמנות - ובכך שלא שמרה על נכסי הנאמנות ולא פעלה בשקידה ראויה וכמצופה ממנה בנסיבות העניין".

עוד נטען כי גזית בן גל "לא הודיעה בזמן אמת למחזיקי האג"ח אודות הפרות שטר הנאמנות והתשקיף מצד חפציבה חופים, ובוודאי שלא הודיעה על הפעולות שנקטה, ככל שבכלל נקטה, כדי למנוע את הפרות שטר הנאמנות והתשקיף מצד חפציבה חופים".

מאורורה פידלטי חברה לנאמנויות נמסר בתגובה: "אורורה פידליטי דוחה מכל וכל את הטענות כנגדה. החברה פעלה כשורה, קיימה את תפקידה כנדרש, כדין ובשקידה הראויה, ולא בכדי הוגשה התביעה כשש שנים לאחר התמוטטות חפציבה".

בועז יונה צילום: ניר קידרצילום: ניר קידר
עו"ד רם ז'אןצילום: ללא קרדיט

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker