אחד העם

המסחר נסגר בירידות שערים בהובלת מניות התקשורת

מדד ת"א 25 נחלש ב-0.25% ומדד ת"א 100 ירד ב-0.3% ■ מדד מניות התקשורת ירד ב-2.7% בהובלת מניית בזק שנחלשה ב-4.5% במחזור הגבוהה בבורסה

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
דרור רייך

יום המסחר בבורסה של תל אביב נחתם בירידות שערים, כאשר את הירידות הוביל מדד מניות התקשורת שירד ב-2.7% בהובלת מניית בזק שהשילה 4.5% מערכה במחזור הגבוהה בבורסה. בתום המסחר, ת"א 25 נחלש ב-0.25%,  ת"א 100 ירד 0.3%; מדד ת"א בנקים עלה בניגוד למגמה ב-0.5% ומדד נדל"ן 15 נחתם בעלייה של 0.4%.

בגזרת המניות בלטו לשלילה מניית אפריקה של לב לבייב שהשילה 4.65%, אבוג'ן נחלשה ב-4.55%, רציו החסירה 3.95% ומניית פוקס ירדה ב-3.65%. לחיוב בלטו גיוון שזינקה ב-5.1%, ארפורט סיטי שהתחזקה ב-3.55% ונפטא שעלתה ב-2.6%.

מחוץ לתל אביב 100 בלטו קמטק שזינקה ב-19%, מזור רובוטיקה שהשילה 7.2% מערכה, גלוב אקספלוריישן שנחלשה ב-13.5% וכן פייט שהחסירה 5.58% מערכה.

בשוק הסולידי נרשמה מגמה חיובית מדדי התל בונד (60 ,40, 20) נסחרו בעליות של עד 0.11% ובגזרת איגרות החוב הממשלתיות נרשמה עלייה של 0.16% בצמודים ל-10 שנים ועלייה של 0.07% בצמודים לאותה תקופת זמן.

מאקרו

שר האוצר יאיר לפיד הודיע אמש על בכל מדרגות המס ב-2014. משרד האוצר קיים הערב מסיבת עיתונאים מיוחדת עם לפיד וכל בכירי האוצר, בשעה 19.45. עלות ההחלטה לקופת המדינה - כ-3.6 מיליארד שקל בשנה. ההחלטה, לדברי לפיד, באה על רקע הגדלת הכנסות המדינה ממסים.

שר האוצר אמר  כי "הממשלה צריכה לעבוד בשביל מעמד הביניים ולא רק שהוא יעבוד בשבילה. הצעד האחראי הוא לא רק להעלות מסים, אלא גם להוריד אותם. זו החלטה שנלקחה בזהירות ושתעזור לנו להתמודד עם אתגרים גדולים בהעלאת שיעורי הצמחיה. למרות שהממשלה אישרה יעד גירעון, אנחנו מאמינים שהוא יהיה נמוך מ-3.5%".

בתגובה ארז צדוק מקרנות אביב מסר כי "הודעת האוצר על ביטול העלאת מס הכנסה טובה כשלעצמה, אך גם משדרת את חוסר היציבות בתהליכי קבלת ההחלטות במשרד. זה מתחיל להיראות כמו משחק סולמות וחבלים כאשר בכל זריקת קוביה, פעם הכנסות מרווחים כלואים, פעם משנים את שיטת החישוב וכך הלאה, משתנה גם מדיניות המס. חוסר חשיבה ותכנון לטווח ארוך הוא מטריד. השוק לאחר תקופת העליות האחרונה, צפוי לחפש כיוון ובהיעדר אירועים לא צפויים, להיסחר בתנודתיות קלה ללא עליות או ירידות משמעותיות".

מעבר לים

בשעת החפיפה עם אחד העם המסחר בבורסות וול סטריט מתנהל בעליות קלות. מדד דאו ג'ונס ומדד S&P 500 עולים ב-0.1% ושומרים על רמת השיאים הנומינליים שרשמו בימי המסחר האחרונים. מדד הנאסד"ק עולה בפחות מ-0.1%.


המסחר בבורסות אירופה מתנהל כעת במגמה שלילית. לונדון יורדת ב-0.5%; פריז מאבדת 0.3%; פרנקפורט ללא שינוי. 

מניות במרכז

בנק לאומי דחה את מועד פרסום דוחותיו הכספיים מיום רביעי הקרוב ליום חמישי בערב, וזאת נוכח העיכוב בפרסום דוחות החברה לישראל (המוחזקת על ידי בשיעור של 18%).

חברת הדירוג מידרוג מכניסה לבחינה (Credit Review) עם השלכות שליליות את דירוג אגרת החוב (סדרה 2) שהנפיקה צנורות המזרח התיכון. בחינת הדירוג היא נוכח החלשות מהותית בפעילות החברה וברווחיותה בשנת 2013, וכן נוכח הערכות כי החברה תחרוג בצורה משמעותית מתחזיות מידרוג.

חברת דרבן השקעות מקבוצת פישמן, הודיע היום, על מכירת נכס בברלין בתמורה לכ- 56 מיליון שקלים (כ-11.6 מיליון יורו). מדובר בנכס שנרכש על ידי החברה בשנת 2004, כחלק ממספר נכסים מסחריים שנרכשו בגרמניה, בשטח של כ- 10 אלף מ"ר המשמש למשרדים ומסחר. שווי הנכס עומד על סך של כ- 47 מיליון שקלים והחברה צפויה לרשום בגין המכירה רווח (ברוטו, לפני הוצאות מכירה ולפני השפעות מס) של כ- 8 מיליון שקלים.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker