האוזר בוחן אפשרות לביטול עמלות הקנייה והמכירה של תעודות סל

כיום, יועץ השקעות בבנק מקבל מחברת ניהול קרנות הנאמנות דמי הפצה המחושבים כאחוז מהנכסים שהיועץ מחזיק, בעוד שתעודות הסל אינן משלמות דבר ליועץ - אך הוא גובה מהלקוח עמלות קנייה ומכירה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

היום התקיימו ברשות ני"ע שלוש ישיבות בזו אחר זו בנושא תיקון 21. תיקון זה אמור ליצור מצב בו תעודות הסל ינוהלו תחת משטר רגולרטורי של קרנות הנאמנות - כלומר שחוק קרנות הנאמנות יחול על תעודות הסל. הישיבה הראשונה נערכה בהשתתפות נציגי איגוד הבנקים, לאחריה עם נציגי איגוד תעודות הסל מחברת אקסלנס וכן עו"ד רונן סלומון מלשכת המסחר ולבסוף בשיתוף נציגים של איגוד קרנות הנאמנות. בישיבות הששתף בין היתר יו"ר רשות ני"ע- שמואל האוזר.

כשלב ראשון ליישום התקנות נדרש ליצור בסיס מסחרי שווה בין קרנות הנאמנות ותעודות הסל. כיום, יועץ השקעות בבנק מקבל מחברת ניהול קרנות הנאמנות דמי הפצה המחושבים כאחוז מהנכסים שהיועץ מחזיק, בעוד שתעודות הסל אינן משלמות דבר ליועץ - אך הוא גובה מהלקוח עמלות קנייה ומכירה. כך נוצר מצב בו ליועץ יש תמריץ להרבות בקנייה ומכירה של תעודות סל על מנת לקבל עמלות רבות, בעוד שבקרנות הנאמנות אין לו תמריץ שכזה.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הערכות: לפיד יודיע הערב על הורדת מסים ב-2014

"קיבלנו אישור רוכלות מעיריית אילת - ופסלו אותו כי זה נוח וטוב לעשירים"

פרופ‘ שמואל האוזר
פרופ‘ שמואל האוזר צילום: אמיל סלמן

ברשות העלו את הרעיון כי במקום עמלות קנייה ומכירה כתוצאה מקנייה ומכירה של תעודת סל, יושתו דמי הפצה כפי שמקובל בקרנות הנאמנות - כלומר אחוז מהנכסים המוחזקים על ידי היועץ. חישוב הדמי ההפצה יהיה זהה לזה של קרנות הנאמנות, כלומר דמי ההפצה על תעודת סל פיקדון יהיו זהים למוצר המקביל בקרנות הנאמנות - קרן כספית.

כך מקווים ברשות כי היועץ בבנקים יהיה אובייקטיבי בכל הקשור לבחירת אפיקי ההשקעה ללקוח, שכן התמריץ לבחירת קרן נאמנות, תעודת סל או קרן סל יהיה זהה וללא הבדל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker