עבור 3% משרה: חיים צוף מבקש שכר של 156 אלף שקל כיו"ר אקויטל

במונחים של 100% משרה מדובר בעלות שכר שנתי כוללת של 5.2 מיליון שקל; מדובר על הסכם שיחול רטרואקטיבית מינואר 2013

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אסיפת בעלי המניות של חברת אקויטל תתכנס על מנת לאשר את תנאי כהונתו החדשים של חיים צוף, יו"ר הדירקטוריון ובעל השליטה בחברה. צוף דורש כי ישלמו לו בעבור 3% משרה 156 אלף שקל .במונחים של 100% משרה מדובר על עלות שכר שנתית כוללת של 5.2 מיליון שקל.

כתב ההצבעה מסביר כי צוף המכהן כיו"ר דירקטוריון חברת ההחזקות יקבל דמי ניהול חודשיים בסכום של 6,500 שקל המהווים כ-3% מסך התגמול לו יהיה זכאי בגין כהונתו כיו"ר הדירקטוריון של חברות קבוצת אקויטל.

עוד דורש צוף מענק שנתי שייגזר מגובה התשואה השנתית על ההון אותו תניב החברה. אם התשואה תנוע סביב 13% בשנת 2013 ו-14% בין השנים 2014—2015 הוא לא יזכה למענק. אך אם התשואה תנוע סביב 19%-13% בשנת 2013 ובין 14%-20% בין השנים 2014-2015 הוא יהיה זכאי למענק לינארי אשר ינוע מפי 6 מעלות התגמול החודשי הקבוע שלו למענק מקסימאלי של פי 12, אשר ינתן במקרה בו אקוויטל תניב תשואה של 19% ומעלה על ההון בשנת 2013 ו-20% תשואה בין השנים 2015-2014.

נבהיר כי בשנת 2012 קיבל חיים צוף, כיו"ר החברה, חבילת תגמול כוללת של כ-4 מיליון שקל. הוועדה אשר קבעה לו את חבילת התגמול השוותה את השכר בין היתר לחבילת השכר אותה מקבל רפי ביסקר, כ-4.6 מיליון שקל, בחברת נכסים ובניין; לחבילת השכר שמקבל אבינדב גינשפון, כ-4.4 מיליון שקל, באפריקה נכסים, ולחבילת השכר אותה קיבל ליאור חנס בכור, כ-3.6 מיליון שקל.

חיים צוףצילום: אליה מלניקוב

חבילת השכר של צוף היתה השלישית הכי גבוהה מבין חבילות השכר שניתנו כדוגמאות לתפקידים זהים אצל חברות ציבוריות דומות. חברי ועדת התגמול בחנו את תנאי ההתקשרות ומצאו כי בהתחשב בתפקידו ותרומתו של צוף לפיתוח עסקי החברה וניסיונו רב השנים בתחום פעילות החברה בנדל"ן המניב ותחום הנפט והגז, התגמול המוצע הינו ראוי וסביר.

חברי ועדת התגמול הגיעו למסקנה כי התגמול סביר וראוי גם בהשוואה לחברות אחרות בשוק. לדעתם הקביעה כי תחולתו של הסכם הניהול תחל באופן רטרואקטיבי מחודש ינואר 2013 הינה סבירה והוגנת, לאור העובדה כי הדיונים על השכר התחלו בחודש ינואר. אך לבקשת החברה צוף נאות להביא את הסכם הכהונה לאורגנים המוסמכים במקביל לאישור מדיניות התגמול הכוללת.

חברי ועדת התגמול אשר אישרו את הסכם השכר היו זאב חיות דח"צ, יחזקאל חוגי דח"צ והדר שם טוב דירקטורית בלתי תלויה.

לאחרונה, 16 שנים לאחר קריסת קבוצת קווי אשראי ותשע שנים לאחר הגשת התביעות על ידי מפרק החברה עו”ד יצחק מירון, הגיעו צוף ומשפחת לבנת להסכם פשרה עם מפרק קבוצת קווי אשראי. הפשרה קבעה כי ישולמו 60 מיליון שקל לסיום התביעות נגדם בגין הרכישה השנויה במחלוקת של השליטה בחברת אקויטל מחברת קווי אשראי ערב קריסתה. משפחת לבנת תישא ב-24% מהסכום, בהתאם לשיעור אחזקתה במניות השליטה בחברת אקויטל וצוף יישא בשאר (76%).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker