המרוץ לאי.די.בי: הקבוצות יסבירו למחזיקי האג"ח איך יעמדו בדרישות הרגולטור - שוק ההון - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

המרוץ לאי.די.בי: הקבוצות יסבירו למחזיקי האג"ח איך יעמדו בדרישות הרגולטור

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות ייפגשו היום עם קבוצת דנקנר-גרנובסקי, ולאחר מכן עם קבוצת אלשטיין-בן משה ■ דנקנר-גרנובסקי יידרשו להסביר איך יעמדו באיסור הצפוי על יצירת פירמידות חדשות, שאמור להיכנס לתוקף מיידית, ולחשוף פרטים בנוגע לחב"ד 770 ■ משתי הקבוצות הם דורשים הגדלה של רשת הביטחון

5תגובות

היום תתקיים פגישה בין נציגות מחזיקי איגרות החוב של אי.די.בי אחזקות ונאמני האג"ח לבין הקבוצה שגיבש נוחי דנקנר, בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי. לאחר מכן תיערך פגישה נפרדת עם נציגי הקבוצה המתחרה על רכישת אי.די.בי, המורכבת מקבוצות אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה. בעקבות החלטת בית המשפט להעניק לרוכשים הפוטנציאליים אפשרות לשפר את הצעותיהם, ניצלו מחזיקי האג"ח את ההזדמנות ויציגו דרישות ישנות וחדשות לקבוצות המשקיעים.

קבוצת דנקנר תיאלץ להסביר למחזיקי האג"ח כיצד בכוונתה להתמודד עם קשיים רגולטוריים בקבלת אישור שר התקשורת, גלעד ארדן, להיתר שליטה בסלקום, או עם קבלת היתר הממונה על הגבלים עסקיים, פרופ' דיויד גילה, לגבי הצטרפותה של קבוצת נטו, ספקית של שופרסל, כבעלת שליטה. המחזיקים מעוניינים לדעת אם המשקיעים יהיו מחויבים להשלים את ההסדר, אם הממונה על ההגבלים יכלול תנאים מכבידים על השותפים. כמו כן, הקבוצה תידרש להסביר איך היא עומדת באיסור הצפוי על יצירת פירמידות חדשות, שאמור להיכנס לתוקף מיידית - ייתכן אף בטרם השלמת ההסדר באי.די.בי אחזקות. קבוצת אלשטיין־בן משה תידרש להשיג את כל האישורים הרגולטוריים מראש.

שתי קבוצות המשקיעים נדרשות לבטל את כל התנאים המתלים המופיעים בהצעותיהן, למעט אישור בית המשפט להסדר. קבוצת דנקנר־גרנובסקי תידרש לחשוף יותר פרטים בנוגע לבעלי השליטה בחב"ד 770, שבשליטת אלכסנדר גרנובסקי

עופר וקנין

המחזיקים מעוניינים כי הן קבוצת דנקנר והן קבוצת בן משה־אלשטיין ישנו את הסעיף הנוגע למימון הביניים שיינתן לחברה הבת אי.די.בי פיתוח - הנכס העיקרי של חברת אחזקות. נושי אי.די.בי אחזקות חוששים כי לאחר ההסדר נכס זה ייפול לידי נושי פיתוח, והם ימצאו עצמם עם פחות חובות לגבות ופחות נכסים.

שתי קבוצות המשקיעים יידרשו להתחייב כי יעמידו מימון ביניים של 100 מיליון שקל לפחות עד מארס 2014. מימון זה יובטח בשעבוד ראשון בדרגה על 10% ממניות פיתוח בלא אפשרות של קבוצת המשקיעים לשנותו. עוד דורשים הנושים לדעת מראש איך קבוצות המשקיעים מתכוונות לתת מענה לצרכיה התזרימים של אי.די.בי פיתוח, אם מועד ביצוע ההסדר יחול לאחר יוני 2014.

במקרה שהקבוצה שגיבש דנקנר לא תעמוד בהתחייבותה להזרמת מימון הביניים, הזכות לפירעון ההלוואה יומחה לנושים. מקבוצת אלשטיין־בן משה דורשים המשקיעים כי התמיכה תועמד בדרך של הזרמת הון או באמצעות הלוואת בעלים נחותה לכל שאר ההתחייבויות של אי.די.בי פיתוח.

מחזיקי האג"ח חוששים כי אם קבוצת גרנובסקי־דנקנר תזכה, הנאמן שיבדוק את פעילותם הקודמת של נושאי המשרה ובעלי השליטה באי.די.בי לפני ההסדר, יפעל לטובת החברה ולא לטובתם. לכן, הם דורשים התחייבות של החברה כי מי שיבדוק את התביעות נגד נושאי המשרה ובעל השליטה יהיה בלתי תלוי בחברה, בדנקנר או במשקיעים החדשים. כדי שיהיה בלתי תלוי דורשים המחזיקים מראש כי יועמד לרשות הנאמן תקציב ראוי, שלא יהיה תלוי בהחלטה עתידית של בעלי השליטה החדשים או הישנים, וכי החברה תתחייב שהתקבולים בניכוי שכר הטרחה שלו יועברו לידי הנושים.

עופר וקנין

כדי לחזק את רשת הביטחון שהבטיחה קבוצת דנקנר־גרנובסקי דורשים המחזיקים פיצוי שווה ערך ל–50% מסכום הצעת הרכש שיחולק לשווי המניה אחרי הכסף אם הצעת הרכש לא תצא לפועל. כמו כן, הנושים דורשים כי רשת הביטחון תוגדל לסכום המקסימלי של המניות שיהיו בידי הנושים במועד ההסדר - ולא רק 270 מיליון שקל שיובטחו בשעבודים של 50% על שווי הרשת שתינתן. מקבוצת אלשטיין־בן משה דורשים המחזיקים כי תינתן אותה רשת ביטחון שהבטיחה קבוצת דנקנר.

לגבי הנפקת הזכויות העתידיות, הנושים דורשים כי היא תבוצע במחיר ניצול של הזכויות, שלא יפחת משווי מניות החברה אחרי הכסף במועד ביצוע ההסדר. מחזיקי האג"ח דורשים לדעת אם הוענקו על ידי המשקיעים התחייבויות חיצוניות לגבי מימון פעילותה של אי.די.בי פיתוח והחברות הבנות שלה - התחייבויות שעלולות בעתיד להגביל מימוש נכסים. החשש של המחזיקים מקבוצת אלשטיין בן משה היא כמה הקבוצה ממונפת - לכן הם דורשים לדעת מראש אם כל או חלק מסכום ההשקעה של החברים בקבוצה מקורו בהון זר שאינו הון עצמי, ומה חלקו בסכום השקעה הממומן בהון הזר. דרישה זו באה לענות על החשש של מחזיקי האג"ח כי מסתתרים אנשים שלא חשפו את זהותם מאחורי בן משה.

הנושים דורשים התחייבות שלפיה דירקטוריון החברה לא ימנה יותר מתשעה חברים, מתוכם חמישה דירקטורים מטעם קבוצת השליטה, שני דירקטורים חיצוניים ושני דירקטורים שיאושרו על ידי הנושים. עוד הם דורשים לדעת מראש אם הדירקטורים מטעם המשקיעים יהיו זכאים לגמול דירקטורים בשל עבודתם בדירקטוריון, שהמשקיעים יחשפו מראש את זהותם ומי יהיה יו"ר הדירקטוריון. עוד דורשים מחזיקי האג"ח כי ימונה משקיף מטעם בעלי החוב, שילווה את מכירת מניות כלל ביטוח לאור התמריץ השלילי שעלול להיות לחברה ולמשקיעים להשלים את מכירת המניות עד למועד שנקבע.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#