צים צפויה לבצע תספורת של 1.4 מיליארד דולר לבעלי החוב

חובה של צים לנושיה, שמסתכם ב–2.76 מיליארד דולר, יומר לשתי סדרות אג"ח ול–70% ממניות צים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

ובעלי החוב המובטח צפויים לספוג תספורת של 50% מחובם, לפחות, אם יתגבשו ההסכמות שהושגו עד כה בשיחות שניהלה צים עם נושיה בקטלוניה בשבוע שעבר ובשיחות שהתנהלו אתמול.

חובה של צים לנושיה, שמסתכם ב–2.76 מיליארד דולר, יומר לשתי סדרות אג"ח ול–70% ממניות צים. יתרת מניות החברה תוחזק בידי החברה לישראל, שתזרים כנגדן 250 מיליון דולר; סכום שיהיה ההזרמה היחידה של כסף חדש לחברת הספנות.

בעקבות ירידת שווי האוניות של החברה, שהן הבטוחה העיקרית לפירעון החוב הבנקאי, ירד שווי החוב המובטח של החברה ל–270 מיליון דולר. צים תנפיק כנגדו סדרה של איגרות חוב שתיפרע בעוד 6–7 שנים ותישא ריבית משתנה של ליבור בתוספת 2.8% בשנה. הפירעון של סדרה זו יובטח בשעבודים הקיימים על נכסיה של החברה, כשבמקרה של בעלי איגרות החוב יונפקו אג"ח בגובה השווי הנוכחי של הביטחונות שבידם. הסכום הנקוב של הביטחונות הוא 50 מיליון דולר, אך כדי לעמוד על שוויו הנוכחי תיעשה הערכת שווי. בגין יתרת החוב הבנקאי, שאינו מכוסה על ידי ביטחונות ובגין החוב הלא מובטח, תנפיק צים סדרה נוספת של איגרות חוב בערך נקוב של 500 מיליון דולר לתשע שנים שתישא ריבית קבועה של 3%.

עידן עופרצילום: בלומברג

בעלי החוב הבנקאי הלא מובטח, בעלי האוניות שנמכרו לצים ובעלי האג"ח יקבלו גם הקצאה של מניות צים, שתהיה 70% מהונה, כשחלקם של בעלי האג"ח בהקצאה יהיה 13%, והבנקים ובעלי האוניות יקבלו 57% ממניות צים. גם אם נתבסס על שווי חברה של 833 מיליון דולר, שמשתקף בהנפקת 30% ממניות לחברה לישראל כנגד הזרמת 250 מיליון דולר, ונניח ששתי סדרות האג"ח ייסחרו על פי הפארי - מדובר בהחזר של 49% מחוב כולל של 2.76 מיליארד דולר, כלומר תספורת של 1.4 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker