אבוג'ן גייסה 74 מיליון דולר בהנפקה בארה"ב

יורם גביזון

חברת אבוג'ן, שמפתחת כלי מחשוב לזיהוי גנים לצורך השבחת גידולים חקלאיים, השלימה היום את שלב הפרייסינג בהנפקה של מניותיה בבורסה של ניו יורק. אבוג'ן גייסה 74 מיליון דולר בהנפקה של 5 מיליון מניות במחיר של 14.75 דולר למניה. מחיר זה נמוך ב-9.4% ממחירה של המניה בבורסה בתחילת המסחר. אבוג'ן נתנה לחתמי ההנפקה אופציה ל-30 יום לרכוש עד 750 אלף מניות נוספות כלומר 15% מהיקפה המקורי של ההנפקה, במחיר ההנפקה.

חתמי ההנפקה הם קרדיט סוויס ודויטשה בנק. ענקית הזרעים מונסנטו שמחזיקה ב-8.6% ממניותיה של אבוג'ן תרכוש במסגרת ההנפקה 813 אלף מניות במחיר של 14.75 דולר למניה ובתמורה כוללת של 12 מיליון דולר וצפויה להגדיל את חלקה בחברה ל-9.87% .

רכישת המניות במסגרת ההנפקה תפטור את מונסנטו מהחובה לממש את אופצית המכר שנתנה לחברת אבוג'ן לחייב את מונסנטו לרכוש מניות של החברה בסכום של עד 12 מיליון דולר במחיר שלא יהיה נמוך מ-7 דולר למניה ולא יהיה גבוה מ-17 דולר למניה. אופצית המכר היתה ניתנה למימוש בחלוף 180 יום מההנפקה הראשונה של אבוג'ן בארה"ב או בפברואר 2016, לפי המוקדם מבין השניים.

עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן ומרטין גרסטל יו"ר החברה, לצידם שני נציגי קרדיט סוויס ושניים מדויטשה בנק (ונציגי הבורסה) באירוע "פתיחת המסחר" בבורסה בניו-יורק

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker