בעלי האג"ח בצים: "לא יהיה הסדר חוב אם משפחת עופר לא תוותר על החוב של החברה כלפיהם"

סבב הדיונים האינטנסיבי על הסדר חוב בחברת צים שהחל ביום שני השבוע נתקל בקשיים על רקע חילוקי דעות בנוגע לתרומתו האישית של בעל השליטה בחברה לישראל, עידן עופר, להסכם

יורם גביזון
יורם גביזון

סבב הדיונים האינטנסיבי על הסדר חוב בחברת צים מקבוצת החברה לישראל שהחל ביום שני השבוע נתקל בקשיים על רקע חילוקי דעות בנוגע לתרומתו האישית של בעל השליטה בחברה לישראל, עידן עופר, להסכם.

אחד מסלעי המחלוקת בשיחות שנערכות בעיירה Sitges שבקטלוניה ספרד הוא הדרישה של נציגות בעלי איגרות החוב שהחברות הפרטיות שבשליטת עידן עופר ואודי אנג'ל יתרמו תרומה משמעותית להסדר החוב. חברות אלו החכירו אוניות לצים במחירים שלטענת הנציגות גבוהים ממחירי השוק. צים חייבת לחברות אלו סכום שמוערך ב-250 מיליון דולר ואמורה לשלם לחברות אלו סכומים נוספים של 700 מיליון דולר בשנים הבאות, עד לסיומם של הסכמי החכירה.

נציגות בעלי איגרות החוב הודיעה כי ללא תרומה משמעותית מצד החברות הפרטיות שבבעלות עידן עופר ואודי אנג'ל, אין בסיס להמשך המו"מ. מהנציגות נמסר כי מדובר בנושא מהותי מבחינתם. "לא יעלה על הדעת שהצדדים הקשורים שנהנו מדמי חכירה מנופחים משמעותית ממחירי השוק לא יתרמו את חלקם להסדר בעוד שמאיתנו מבקשת החברה לעשות ויתורים כואבים".

עידן עופר
עידן עופרצילום: אלון רון

צים חייבת 2.76 מיליארד דולר לבנקים, למחכירי אוניות ולבעלי איגרות חוב, שחלקם בחוב הוא 391 מיליון דולר. גורמים מקורבים לצים מסרו כי הושגה התקדמות משמעותית במו"מ וכל הצדדים הראו נכונות לוויתורים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker