שיטת מצליח

סוחר ני"ע זרים באקסלנס נשואה ביצע הונאה במסחר באופציות

אמיתי מצליח ששימש כדילר פעל בחשבון מרוכז שפוצל בתום יום המסחר לחשבונות שונים; מצליח גרף בחודש 105 אלף שקל ובית ההשקעות הפסיד כ-300 אלף שקל

דרור רייך
שתפו בפייסבוק

מחלקת המודיעין של רשות ניירות ערך שחררה בערבות ובתנאים מגבילים את אמיתי מצליח, שחשוד כי בין ה-23 לאפריל ל-23 במאי 2013, עת ששימש סוחר (מבצע) בחדר המסחר של ניירות ערך זרים בבית ההשקעות אקסלנס נשואה, ניצל לרעה את תפקידו תוך שהוא מפיק רווחים לחשבונות של מקורביו.

השיטה שבה פעל אמיתי מצליח היא פיצול פעולות בחשבון משותף שבו את ההפסדים גילגל לחשבונות שכלל לא ביצעו פעולות ואת הרווחים היה מעביר לחשבונות מקורביו. העבירות בהם מואשם מצליח הם קבלת דבר במרמה, עברה של גניבה בידי מורשה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וניצול לרעה של תפקידו.

על פי החשד, התרמית בוצע במסחר באופציות בחו"ל שנקנו בחשבון משותף - שיטה נפוצה ושנוייה במחלוקת בקרב הברוקרז׳ים שנועדה לחסוך בעליות ביצוע הפעולה, ופיצול הפעולות לחשבונות השונים בתום יום המסחר. מצליח חשוד כי את הרווחים מהפעולות שביצע במסחר - כ-105 אלף שקל - העביר לחשבונות מקורביו ואת ההפסדים, בגובה של כ-300 אלף שקל, פיזר בין החשבונות השונים שהיו מקושרים לחשבון המשותף, וזאת ללא ידיעתם וללא שביצעו פעולות כלל בחשבונות.

אמיתי מצליח שוחרר כאמור בערבות עצמית של חצי מיליון שקל ונאסר עליו לדבר עם מי מהמעורבים בפרשה. כמו כן, אסור לו לצאת מהראץ למשך 180 יום.

מאקסנלס נמסר בתגובה כי "מדובר במקרה שהתרחש לפני למעלה מחצי שנה. כבית השקעות בעל מערכות בקרה, עם גילוי המעשה הנושא דווח לרשות ני"ע ולבורסה ועבודתו הופסקה באופן מיידי. יודגש כי לאור מהירות הבקרה, הפגיעה צומצמה ללקוחות בודדים, אשר פוצו מיידית".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker